والیبال جیرفت در انتظار حمایت بخش خصوصی

هیات والیبال جیرفت برای نخستین بار در سال 1365 به عنوان اولین هیات والیبال در جنوب استان کرمان فعالیت خود را آغاز و این فعالیت زمینه ساز پرورش ورزشکاران زیادی در این عرصه شد.
والیبال بعد از فوتبال، بیشترین علاقه مندی را در بین مردم منطقه جنوب کرمان دارد و طبیعی است توجه به این رشته ورزشی نیز باید در اندازه مطالبات مردمی باشد.
به گزارش ایرنا، والیبال جیرفت کمک زیادی به راه اندازی هیات و ورزشکاران والیبالیست در 6 شهرستان جنوبی استان کرمان کرد و به عبارتی می توان از والیبال جیرفت به عنوان والیبال مادر جنوب کرمان نام برد. هر چند که هنوز با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد، اما مشخص است که فعالیت این رشته ورزشی در جنوب کرمان مرهون فعالیت های هیات والیبال در جیرفت است.
خوشبختانه امروز شاهد فعالیت والیبالیست های زیادی در هفت شهر ستان جنوب کرمان هستیم و امیدواریم این ورزش با حمایت بخش خصوصی پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کند.
حضور و کسب مقام های متعدد در رده های سنی مختلف در سال های اخیر، بیانگر وجود نیروهای جوان با انگیزه و آینده دار است که شناسایی، تقویت و ارج نهادن به آنها می تواند باعث اعتلای هر چه بیشتر جایگاه این رشته محبوب در سطح استان و کشور شود، در عین حال ضعف در بازیکن پروری، نبود حامی مالی، نبود مربی بازیکن ساز و نبود برنامه منسجم از چالش های پیش روی والیبال جنوب استان کرمان است که لازم است مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
13 لیگ شهرستانی والیبال در استان کرمان برگزار شد
رئیس هیات والیبال استان کرمان از برگزاری 13 لیگ شهرستانی در این استان خبر داد و گفت: این لیگ ها از ابتدای سال جاری تاکنون در 13 شهرستان استان برگزار شده است.
علی اکبر ثابتی پور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 13 هیات والیبال در استان کرمان فعالیت می کنند، اظهار داشت: این هیات ها با برگزاری لیگ های شهرستانی، تیم های منتخب هر شهرستان را برای حضور در لیگ استان و زیرگروه کشوری آماده می کنند.
وی از برگزاری لیگ استان کرمان در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: این مسابقات در دهه مبارک فجر با حضور تیم برتر لیگ های شهرستانی در استان کرمان برگزار می شوند.
رئیس هیات والیبال کرمان از عملکرد هیات والیبال جیرفت ابراز خرسندی کرد و گفت: این هیات یکی از پویاترین هیات های والیبال استان کرمان به شمار می آید که ورزشکاران حرفه ای زیادی را در این بخش تربیت کرده است.
ثابتی پور با بیان اینکه تمام فعالیت های مندرج در سند توسعه ورزش استان کرمان را آغاز کرده ایم عنوان کرد: طرح اصلاحی والیبال در سه شهرستان از استان کرمان اجرایی شده است.
وی افزود: روند رو به رشد والیبال استان کرمان با همکاری تمام مسئولان، رخ داده و هم اکنون بزرگترین حامی مالی هیات والیبال این استان، کارخانه لاستیک بارز است که تا این لحظه در 2 بخش بانوان و آقایان موفق عمل کرده است.
ثابتی پور تصریح کرد: پیشبرد اهداف هیات والیبال استان کرمان با زمان بندی و با سرعت در حال اجرا بوده و تا کنون، این هیات عملکرد راضی کننده ای داشته است.
رئیس هیات والیبال استان کرمان گفت: همدلی، تفاهم و خرد جمعی، شعار هیات والیبال این استان است و تا این لحظه به خوبی تمام موارد این شعار پیاده سازی شده است.
18 باشگاه والیبال در جیرفت فعال است
رئیس هیات والیبال جیرفت نیز از فعالیت 18 باشگاه والیبال در این شهرستان خبر داد و گفت: این تعداد باشگاه شامل 10 باشگاه در بخش بانوان و هشت باشگاه در بخش آقایان است.
حمید مشایخی افزود: 600 ورزشکار در باشگاه های این شهرستان فعالیت می کنند که بیشترین تمرکز باشگاه ها بر ورزشکاران سنین پایین است تا شاهد شکوفا شدن استعدادهای این منطقه باشیم.
وی به برگزاری سیمنار تخصصی والیبال بانوان جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: این سمینار برای نخستین بار و به میزبانی جیرفت برگزار شد تا شاهد افزایش معلومات مربیان و ورزشکاران این بخش باشیم.
مشایخی به تشریح عملکرد هیات والیبال شهرستان جیرفت اشاره کرد و گفت: به مناسبت های مختلف، مسابقات باشگاهی در این دیار به طور مستمر برگزار می شود.
رئیس هیات والیبال جیرفت، نبود سالن ورزشی تخصصی والیبال را یکی از بزرگترین مشکلات این رشته ورزشی در جنوب کرمان برشمرد و گفت: پیگیر احداث سالن تخصصی والیبال در جیرفت هستیم که این مساله نیازمند همکاری مسئولان است.
وی از تدوین برنامه هیات برای ارتقای هر چه بیشتر این رشته ورزشی طی سال های آینده خبر داد و افزود: یکسان سازی آموزش در سطح شهرستان بر اساس تمرینات و اصول به روز آموزش و روش های فدراسیون والیبال و تربیت مربیان پایه ای که بتوانند اصول اولیه این رشته را به طور صحیح آموزش دهند، از جمله رئوس این برنامه هاست.
ضرورت استعداد یابی نخبه های ورزشی 
مربی تیم جواهری قائم نیز خواستار توجه بیش از پیش مسئولان به ورزش های پرطرفدار شد و گفت: استعداد یابی نخبه های ورزشی، کمک زیادی به پرورش ورزشکاران حرفه ای در عرصه والیبال می کند.
غلام مقبلی ضمن تشکر از برگزاری مسابقات باشگاهی جیرفت افزود: توجه به ورزش، زمینه ساز ایجاد نشاط و سلامتی و همچنین کاهش معضلات اجتماعی در جامعه می شود و باید به این بخش توجه ویژه ای شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=22847
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.