انجام عملیات نورپردازی ارگ راین

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از انجام عملیات نورپردازی ارگ تاریخی راین با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال خبر داد.

مجتبی شفیعی روز شنبه‌ در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه عملیات اصلاح و تکمیل نورپردازی ارگ تاریخی راین اجرا شده است، افزود: در گذشته قسمت هایی از این بنای تاریخی نورپردازی شده بود که در این فاز قسمت هایی از ضلع شرقی حصار اصلی و ضلع شرقی قلعه حکومتی، بازار، گذرگاه اصلی، شربتخانه و ضلع جنوبی آن انجام گرفته است.

وی اظهار داشت: بازار ارگ راین در سنوات گذشته طی فازهای متعددی مرمت وبازسازی شده و هم اکنون درب های آن با اعتبار یک میلیارد  تومان پس از مرمت و بازسازی نصب شده است.»

معاون میراث فرهنگی اداره‌  کل میراث‌فرهنگی، گردشگری  و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: این بنای تاریخی در جنوب غربی شهر کنونی راین و بر بلندای تپه ای قرار گرفته است و دور تا دور قلعه را حصاری در برگرفته که ارتفاع آن بیش از ۱۰ متر است تنها ورودی قلعه از جبهه شرقی آن است که با سردر بزرگ و باشکوه به محوطه داخلی راه می یابد.

ارگ تاریخی راین دومین بنای بزرگ خشتی جهان پس از ارگ بم است که قدمت آن به دوره ساسانی برمی گردد و هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی از آن بازدید می کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=58104
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.