افزایش 50درصدی ورود مسافران نوروزی به استان کرمان

غلامرضا فرخی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اقلیم استان کرمان اظهر داشت: استان کرمان یک استان چهار فصل است و این امکان در استان کرمان وجود دارد که در تمام فصول سال پذیرای گردشگران باشد.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه برای استقبال و پذیرایی مناسب از مسافران نوروزی در استان 40 جلسه تشکیل شده است عنوان کرد: از این تعداد 22 جلسه قبل از سال و 18 جلسه بعد از سال بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه در تعطیلات نوروزی امسال تا 13 فروردین 4.5 میلیون نفر ورودی مسافران به کرمان است افزود: هر چند با توجه به اتفاقات اخیر کاهش سفرهای نوروزی در کشور را داشتیم با این وجود ورودی مسافران نوروزی به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه اقامت مسافران نوروزی در استان کرمان حدود 30 درصد افزایش داشته است گفت: بیش از 570 هزار نفر در این ایام از اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان بازدید کردند.

فرخی با اشاره به اینکه باغ شاهزاده ماهان با حدد 20 درصد افزایش گردشگران رتبه نخست بیشترین بازدیدکننده را به خود اختصاص داده است عنوان کرد: ارگ بم با 54 درصد رشد بازدیدکننده و حمام گنجعیلیخان، باغ فتح‌آباد و کلوت شهداد پس از باغ شاهزاده بیشترین تعداد گردشگران را در استان کرمان داشتند.

وی با بیان اینکه گردشگران از بومگردی‌ها در استان کرمان در ایام نوروز امسال استقبال خوبی داشتند گفت: حضور گردشگران در بومگردی‌ها در تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه 80 درصد رشد داشته است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=26500
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.