بازدید از موزه‌های استان در روز جهانی‌گردشگری رایگان است

محمود وفایی گفت که در روز جهانی گردشگری بازدید از همه موزه‌ها و اماکن فرهنگی تحت پوشش این اداره رایگان است.
وی افزود که براساس اعلام سازمان جهانی گردشگری، روز 5 مهر مصادف با 27 سپتامبر به‌عنوان روز جهانی گردشگری نام‌گذاری شده است کشورهای مختلف در این روز برنامه‌های مرتبط با گردشگری را برگزار می‌کنند.
وفایی به شعار روز جهانی گردشگری اشاره کرد و افزود که با توجه اهمیت گردشگری پایدار، مجمع عمومی سازمان ملل سال ۲۰۱۷ میلادی را به‌عنوان سال جهانی «گردشگری پایدار، ابزاری برای توسعه» اعلام کرد.
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گفته هدف از گرامیداشت چنین روزی، بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان است.
وفایی با بیان اینکه هرساله به مناسبت این روز برنامه هایی در نظر گرفته و اجرا می شود، بیان داشت که در روز جهانی گردشگری بازدید از موزه ها و اماکن تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی استان برای عموم مردم رایگان است.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان دارای 13 موزه مشارکتی و غیر مشارکتی است که بازدید کنندگان خاص خود را دارند گفته بیشترین تعداد بازدید از موزه های مذکور در ایام نوروز است بطوریکه در برخی از روزها ساعات بازدید از موزه ها به دو ساعت افزایش می یابد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=14444
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.