مدیرکل میراث‌فرهنگی استان کرمان؛


بخش اعظمی از میراث‌فرهنگی استان کرمان در تملک اوقاف است

 مدیرکل میراث‌فرهنگی استان کرمان با بیان اینکه کمبود اعتبارات حفاظت از میراث‌فرهنگی کرمان را در وضعیت اضطرار قرار داده، گفت: بخش اعظمی از میراث‌فرهنگی و ابنیه تاریخی کرمان در تملک اوقاف است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، سعید شاهرخی  مدیرکل میراث‌فرهنگی استان کرمان با بیان اینکه هفته میراث‌فرهنگی از ۲۹ اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا ۴ خردادماه ادامه دارد، اظهار داشت: این هفته با شعار مشارکت مردمی و مسئولیت اجتماعی برگزار می‌شود.

او بیان کرد: در این هفته برنامه‌ها متعددی و متنوعی در حوزه معاونت میراث‌فرهنگی با دستگاه‌های مختلف دولتی، سمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد، رسانه‌ها و مطبوعات، دانشگاهیان و مؤسسات علمی و پژوهشی برنامه‌ریزی شده است.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه نشست با خیرین حوزه میراث‌فرهنگی و نشست با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از دیگر برنامه‌های این هفته است، بیان کرد: بخش اعظمی از میراث‌فرهنگی و ابنیه تاریخی کرمان در تملک اوقاف است.
او به وضعیت بناهای تاریخی استان کرمان و نگهداری از آنها نیز اشاره کرد و گفت: باتوجه‌به گستردگی استان کرمان و پراکندگی و تراکم و تنوع بالای بناهای میراث‌فرهنگی در این استان، آنچه از نظر اعتبارات و مسائل مالی در اختیار اداره کل استان کرمان قرار می‌گیرد نگهداری از این آثار را همیشه در وضعیت اضطرار قرار داده است.

 شاهرخی با بیان اینکه استان کرمان یک استان حادثه‌خیز چه در بحث زلزله و دیگر بلای طبیعی است، ادامه داد: حفاظت و نگهداری از بناهای تاریخی و میراث‌فرهنگی استان کرمان وضعیت خوبی ندارد.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: در این راستا باتوجه‌به شعار امسال هفته میراث‌فرهنگی دست خود را به سمت مردم، نهادها، سمن‌ها و خیریه‌ها دراز کردیم و امیدواریم که با هم‌افزایی و تدبیر مناسب بتوانیم حفاظت و صیانت بهتری از بناهای تاریخی و میراث‌فرهنگی استان کرمان داشته باشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118490
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.