سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان:


تعریف مسیرهای جدید برای بازدید گردشگران از منطقه ثبت جهانی بیابان لوت

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه مسئولیت حفاظت از منطقه ثبت جهانی بیابان لوت به صورت مشترک برعهده میراث فرهنگی و منابع طبیعی است، اظهار کرد: می توان با رعایت معیارهای حفاظتی یک اثر ثبت جهانی، مسیرهای گردشگری جدیدی برای بازدید علاقمندان از قسمت های مختلف بیابان لوت تعریف کرد.

“فریدون فعالی” در دیدار مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان با تاکید بر اینکه باید برای حفاظت از بیابان لوت به عنوان نخستین اثر طبیعی ثبت جهانی ایران تابع قوانین و مقررات مرتبط باشیم، اظهار کرد: خوشبختانه در سال گذشته بیش از 5 هزار گردشگر خارجی از محدوده بیابان لوت استان کرمان بازدید کردند که نشان از وجود امنیت پایدار در این منطقه دارد.
وی با بیان اینکه برخلاف تصورات، گردشگری عامل تخریب منابع طبیعی نیست، افزود: می توان با مطالعه، برنامه ریزی و اطلاع رسانی مناسب مانع از تخریب عرصه های طبیعی در یک منطقه شد.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه عامل انسانی در بسیاری از موانع به دلیل عدم آگاهی به قوانین به منابع طبیعی خسارات وارد می کنند، تصریح کرد: باید با ایجاد اکوکمپ و پارک های جنگلی زمینه برای حضور گردشگران در عرصه های طبیعی فراهم آید.
فعالی در ادامه با اشاره به اینکه مالکیت منطقه گردشگری آبشار راین با منابع طبیعی است، تاکید کرد: باید این منطقه گردشگری به سرمایه گذار واگذار تا شرایط و امکانات مناسب برای گردشگران ایجاد شود.
وی خواهان واگذاری عرصه های طبیعی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری شد و خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک بسته های سرمایه گذاری گردشگری استان کرمان تهیه و تدوین خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=31629
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.