آثار تاریخی استان فارس و حافظیه در صدر بازدیدهای نوروز ۱۴۰۳


رتبه هفتم کرمان از نظر بازدید اماکن تاریخی در نوروز ۱۴۰۳

کرمان با ۱۵۵ هزار و ۶۴۱ نفر بازدیدکننده از اماکن تاریخی در نوروز ۱۴۰۳ رتبه هفتم را در بین استان‌های کشور داشته است.

 آثار تاریخی استان فارس با ثبت ۱ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۱۲۲ نفر بیشترین بازدیدکننده را داشته است.

 به گزارش کرمان‌نو به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، روابط‌عمومی وزارت میراث‌فرهنگی از ثبت ۶ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۸۲۴ نفر بازدید از موزه‌ها، پایگاه‌های میراث ملی و جهانی و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش این وزارتخانه از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ خبر داد.

 بر اساس پایش انجام شده از آمار در مدت‌زمان ۳۲۹ هزارم گرفته شده، پس از فارس، استان‌های اصفهان (۵۵۶ هزار و ۶۶۱ نفر)، تهران و موزه‌های ستادی (۳۶۹ هزار و ۹۵۰ نفر)، خوزستان (۲۲۷ هزار و ۴۰۱ نفر)، خراسان رضوی (۱۹۵ هزار و ۵۷۳ نفر)، کرمانشاه (۱۶۳ هزار و ۵۹۴ نفر)، کرمان (۱۵۵ هزار و ۶۴۱ نفر)، آذربایجان شرقی (۱۱۳ هزار و ۴۰۷ نفر)، لرستان (۱۰۷ هزار و ۶۰۷ نفر) و همدان (۱۰۵ هزار و ۱۴۶ نفر) دارای بیشترین میزان بازدیدکننده هستند.

 در میان موزه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی در سراسر کشور از لحاظ بیشترین تعداد بازدیدکننده هم حافظیه با ۳۷۸ هزار و ۱۵۱ نفر، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. پس از آن تخت‌جمشید با ۳۱۱ هزار و ۵۱۴ نفر، سعدیه با ۲۲۳ هزار و ۳۱۴ نفر، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با ۱۴۹ هزار و ۴۹۸ نفر، ارگ کریم‌خانی با ۱۴۰ هزار و ۹۶۳ نفر، باغ فین با ۱۳۲ هزار و ۸۴۰ نفر، کاخ‌موزه چهلستون با ۱۲۳ هزار و ۶۶۱ نفر، پاسارگاد با ۱۲۳ هزار و ۶۰۲ نفر، عمارت عالی‌قاپو با ۱۱۳ هزار و ۹۳۲ نفر و سازه‌های آبی شوشتر با ۱۱۱ هزار و ۱۳۹ نفر قرار دارند.

 از لحاظ بیشترین میزان فروش بلیت موزه و اماکن فرهنگی به ترتیب مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، مجموعه میراث جهانی تخت‌جمشید، حافظیه، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، سعدیه، باغ فین، ارگ کریم‌خانی، کاخ‌موزه چهلستون و قلعه فلک‌الافلاک قرار دارند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=116709
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.