رسوب ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه گردشگری در استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با برشمردن جاذبه های متعدد گردشگری استان عنوان کرد: ۲۶۰ میلیارد تومان تسهیلات طی دو سال گذشته برای استان جذب شده که استان کرمان در این زمینه بیشترین آورده را نسبت به استان های ديگر داشته است.

به گزارش کرمان نو، “فریدون فعالی” امروز هفتم مهرماه در نشست با فعالان گردشگری شهرستان سیرجان گفت: سرمایه گذاران صنعت گردشگری استان کرمان می توانند باهزینه کرد۳۰ درصد از میزان سرمایه گذاری خود شروع به فعالیت کنند زیرا ۷۰ درصد هزینه های باقی مانده از طریق پرداخت تسهیلات بانکی با سود پایین انجام می گیرد.
وی بیان کرد: با وجود ظرفیت های بسیار زیاد گردشگری استان کرمان، این استان باید مقصد گردشگری شناخته شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان ادامه داد: هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری کرمان وجود ندارد و همه دستگاه های نظارتی و سایر دستگاه ها همکاری لازم در این زمینه را انجام می دهند.
وی گردشگری را یک ضرورت دانست و بیان کرد: با توجه به شرایط کرونا و محدودیت ها در این دو سال اخیر، اکنون مردم تشنه سفر هستند لذا باید شرایط گردشگری استان را برای پسا کرونا آماده کنیم.
فعالی با تاکید برآنکه محیط گردشگری در استان کرمان توانمند نیست، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های زیاد و بی نظیر کرمان اما متاسفانه محیط گردشگری استان توانمند نیست و توانمندسازی محیط مهمترین شاخص در حوزه گردشگری محسوب می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار کرد: متاسفانه منابع دولت در زمینه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری محدود است بنابراین فرمانداری ها با همکاری معین های اقتصادی، شرکت های صنعتی و معدنی و بخش خصوصی این زیرساخت ها را ایجاد کنند.
وی با برشمردن جاذبه های متعدد گردشگری استان عنوان کرد: ۲۶۰ میلیارد تومان در این دو سال تسهیلات برای استان گرفتم که استان کرمان در این زمینه بیشترین آورده را نسبت به استان های ديگر داشته است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=77575
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.