صبوری کارگران ارگ قدیم بم تا آخر ماه | کارگران دست از تجمع کشیدند

کارگران ارگ قدیم بم با “قبول کردن وعده پرداخت معوقات حقوقی خود تا پایان آبان ماه” از طرف مدیرکل میراث فرهنگی استان، به تجمع خود پایان دادند.

تجمع صنفی کارگران «ارگ قدیم بم» که از دو روز پیش در محوطه ارگ و مقابل ساختمان پایگاه میراث ارگ بم آغاز شده بود، روز گذشته با وعده‌ پرداخت مطالبات مزدی خاتمه یافت.

شماری از کارگران پروژه بازسازی و مرمت ارگ قدیم بم در استان کرمان در تماس با خبرنگار ایلنا، از خاتمه اعتراضات صنفی دو روزه خود خبر دادند.

این کارگران که تعداد آنها در حدود ۱۲۰ نفر است، طی روزهای ۱۸ و ۱۹ آبان ماه برای دست‌کم ۳ماه مزد معوقه و مشخص نبودن وضعیت پرداخت دستمزدشان تجمع کرده‌ بودند.

در روزهای نخست، این اجتماع صنفی در محوطه ارگ برپا می‌شد اما در نهایت کارگران محل اجتماع خود را مقابل ساختمان پایگاه میراث ارگ قدیم بم انتقال دادند.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود که روز گذشته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان به آنها وعده پرداخت معوقات مزدی را تا پایان ماه داده است.

طبق این وعده از قرار معلوم طلب مزدی کارگران پروزه مرمت ارگ قدیم بم تا پایان ماه جاری پرداخت خواهد شد و همین مساله باعث شد تا کارگران از روز گذشته به تجمع صنفی دو روزه خود خاتمه بدهند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=37584

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.