ممنوعیت شب مانی و چادر زدن در منطقه کلوت‌ها و دریاچه بیابان لوت شهداد

مدیرمحوطه میراث جهانی بیابان لوت(شهداد) از ممنوع شدن شب مانی و چادر زدن در منطقه کلوت‌ها و دریاچه بیابان لوت شهداد تا اطلاع ثانوی خبر داد.

“معین افضلی” با اشاره به اینکه حضور گردشگران در منطقه ثبت جهانی شهداد منجر به افزایش روز افزون زباله در محوطه اطراف دریاچه و دیگر بخش های این منطقه شده است، گفت: از امروز طرح ممانعت از شب مانی و چادر زدن در منطقه کلوت‌ها و دریاچه بیابان لوت شهداد اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: متاسفانه تعدادی از گردشگران با نگرش اینکه پوست میوه‌ها و دیگر زباله‌ها به طبیعت برمی‌گردند، آنها را در این منطقه رها می‌کنند در حالیکه این دورریختنی‌ها پس از گذشت ۳ تا ۴ ماه تبدیل خواهند شد.

مدیرمحوطه میراث جهانی بیابان لوت(شهداد) با بیان اینکه نریختن زباله نیازمند فرهنگ‌سازی جدی است، اظهار کرد: ریختن زباله در سطح منطقه بیابان لوت عواقب ناگواری دارد که به مرور زمان پدیدار می‌شود.

وی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی که توسط پایگاه ثبت جهانی انجام شده است شنبه و یکشنبه هر هفته تعدادی از نیروهای علاقمند بخش‌هایی از این منطقه را مورد پاکسازی قرار می‌دهند که اخیرا به دلیل کمبود اعتبار موفق به انجام این فعالیت نشدیم.

افضلی بیان کرد: گردشگرانی که علاقمند به اقامت شبانه در این منطقه هستند می‌توانند از واحدهای بوم گردی و کمپ کویری شهداد استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی صندوق طبیعت با همکاری سازمان های مردم نهاد از اولویت‌های کاری این پایگاه است، تصریح کرد: با راه‌اندازی این صندوق همراهی و مشاوره سازمان‌های مردم نهاد را در زمینه پاکیزه نگهداشتن منطقه ثبت جهانی بیابان لوت خواهیم داشت.

مدیرمحوطه میراث جهانی بیابان لوت(شهداد) با بیان اینکه از ورود تورهای گردشگری به منطقه شهداد تا ۱۵ آذرماه سال جاری خودداری می‌شود، خاطرنشان کرد: این تصمیم براساس ابلاغ ستاد استانی مبارزه با کرونا اتخاذ شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=58744
1 نظر
  1. […] لوت چه برنامه ای داشتند و دارند؟  معین اقتصادی برای گردشگری دریاچه لوت چه کرد؟ آنها (معین) که هواپیما دارند و تخصص‌شان کار […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.