رئیس دادگاه عمومی بخش شهداد:


پرواز هلی‌شات و کوادکوپتر در منطقه گردشگری شهداد بدون مجوز ممنوع است

رئیس دادگاه عمومی بخش شهداد با اشاره به توقیف پرنده‌های کوچک هدایت‌پذیر از جمله کوادکوپتر و هلی‌شات فاقد مجوز، گفت: پرواز هرگونه پرنده‌های کوچک هدایت‌پذیر از جمله هلی‌شات و کوادکوپتر بر فراز نقاط مختلف این بخش باید پس از دریافت مجوزهای لازم از مراجع قانونی صورت گیرد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، محمد گنجعلی‌زاده امروز ۹ اسفندماه در تشریح این خبر افزود: ظرفیت‌های گردشگری و منطقه‌ای بخش شهداد، توجه کاربران زیادی را برای تهیه عکس و فیلم با استفاده از هلی‌شات و… به خود جلب کرده و ازاین‌رو اپراتورهای این وسایل باید توجه داشته باشند که در صورت تصویربرداری بدون کسب مجوزهای لازم، هلی‌شات آنها توقیف شده و تا زمان رسیدگی به پرونده قضایی در توقیف باقی خواهد ماند.

 او ضمن تأکید بر این مطلب که صدور مجوز انجام عملیات پرواز با ریز پرنده توسط اداره کل امنیتی انتظامی استانداری انجام می‌شود، تصریح کرد: سازمان‌های دولتی نیز برای انجام عملیات‌های پروازی با ریز پرنده از جمله نقشه/ تصویربرداری باید انجام استعلامات مربوطه را در نخستین اقدام مدنظر قرار دهند.

 رئیس دادگاه عمومی بخش شهداد بیان کرد: حساسیت‌های منطقه‌ای کویر شهداد اقتضا می‌کند که نظارت دقیقی بر عملیات‌های پروازی پرنده‌های کوچک هدایت‌پذیر صورت گیرد و ازاین‌رو عوامل انتظامی و امنیتی فعالیت‌های این حوزه را به‌دقت ویژه‌ای رصد می‌کنند.

 گنجعلی‌زاده عنوان کرد: تاکنون نیز موارد متعددی از پرواز هلی‌شات و کوادکوپتر در این منطقه مشاهده شده که توسط عوامل انتظامی و امنیتی برخورد قانونی لازم صورت‌گرفته و پرونده قضایی آنها نیز در دادگاه بخش شهداد در دست رسیدگی و صدور حکم قرار دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=115765
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.