نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران 98


کرمان سرزمین شگفتی‌های پنهان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: کرمان با شعار «کرمان سرزمین شگفتی های پنهان» در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری شرکت کرده است.

فریدون فعالی در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران به «کرمان نو» اظهار کرد: ما امسال با همت فعالان گردشگری استان در بخش خصوصی حضور پر رنگی داریم.

وی افزود: 350 متر محیط در اختیار ما قرار گرفته که سعی کردیم این فضا را در ظرفیت های مختلف تقسیم کنیم.

فعالی ادامه داد: در این نمایشگاه 16 هنرمند در قالب 6 رشته مانند بخش های گلیم بافی، سنگ های قیمتی و بخش های دیگر به معرفی این صنایع پرداخته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه بیشترین آثار ثبت شده جهانی در ایران متعلق به کرمان است، افزود: در بخش معرفی ظرفیت های گردشگری استان نیز دارای پتانسیل های بسیار خوبی هستیم

وی بیان کرد: با توجه به اینکه به پیشنهاد بخش خصوصی این ضرورت مطرح شد که با قدرت در نمایشگاه حضور پیدا کنیم، آنها این نوید را به ما دادند که برنامه ریزی خوبی داشته باشیم و استان را به عنوان یک مقصد گردشگری معرفی کنیم.

فعالی در پاسخ به این سوال ما که هر سال می بینیم فاصله کرمان از استان های همجوار در جذب گردشگر زیاد است، گفت: همانطور که در اوایل حضورم در کرمان گفتم معتقدم که ما باید در قالب طرح جامع عمل کنیم و اولین بحثی که در این راستا داشتیم بحث مارکتینگ و بازاریابی بود.

وی اضافه کرد: نظر من به عنوان یک کارشناس گردشگری این است که کرمان خوب معرفی نشده و به دلیل آن است که مطالبه گری خوبی نداشته ایم و شاید استان های دیگر این بازار را از ما گرفته اند.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری در استان تصریح کرد: باید محیط را توانمند سازیم و این توانمند سازی بر عهده بخش دولتی است که البته در کنار آن بخش خصوصی نیز باید با حضور فعال به عنوان سرمایه گذار شرکت داشته باشد.

فعالی معتقد است که این عزم، هماهنگی و نظم در کرمان به وجود آمده و با آمدن نوروز این شالله شاهد حضور گردشگران زیادی هستیم.

وی به شهادت سردار دلها اشاره کرد و افزود: این اتفاق می تواند به عنوان بخش گردشگری مذهبی ظرفیت جدیدی برای استان باشد و نباید این فرصت بسیار خوب از دست برود.

او در رابطه با میزان شلوغی بیشتر غرفه های استان های دیگر در نمایشگاه گفت: اینجا سالن کوچکی است که می توان گفت بطور اختصاصی برای کرمان است و در واقع شور و سر و صدا را خودمان باید به وجود بیاوریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان عنوان کرد: ما با این برنامه آمدیم که نشست هایی با بخش های خصوصی داشته باشیم و در آخرین روز نیز اعلام می کنیم با چند استان تفاهم نامه امضا کرده ایم.

فعالی ادامه داد: برای حضور بخش های خصوصی از جمله جامعه هتلداران، اقامتگاه های بوم گردی و… کانتر هایی به آنها داده ایم تا برند، بسته های سفر و دیگر برنامه هایشان را معرفی کنند.

به گفته این مدیر کل در این چهار روزی که نمایشگاه برگزار می شود با گروه هایی که جامعه هدف هستند نشست هایی انجام شده و به تعهدنامه منجر می شوند.

وی اظهار کرد: در پی چندین جلسه ای که قبل از نمایشگاه با آژانس دارها و دفاتر مسافرتی فعال استان کرمان داشته ایم تعدادی از آنها برای معرفی برنامه های خود در این نمایشگاه حضور دارند تا بسته های سفر خود را معرفی کنند.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=42379
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.