کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان خبر داد:


تعطیلات کرمانی‌ها با برف و باران

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: از امروز تا پایان هفته بارش برف و باران در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مریم سلاجقه با اعلام اینکه هم‌اکنون آسمان استان کرمان کمی ابری تا ابریست، گفت: در روزهای آخر هفته با ورود سامانه بارشی بارشی اکثر مناطق استان را دربر می‌گیرد.

او افزود: امروز افزایش ابر پدیده غالب جوی در سطح استان است که به‌تدریج از مناطق غربی تحت‌تأثیر بارش برف و باران می‌شود و این شرایط تا روز جمعه مهیا است.

سلاجقه بیان داشت: بیشینه بارش‌ها برای امروز است که باعث لغزندگی جاده‌ها، آب‌گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و جاری‌شدن روان آب‌ها می‌شود.

او گفت: همچنین در مناطق کوهستانی، ارتفاعات و سردسیر بارش به‌صورت برف است.

سلاجقه بیان داشت: اما بارش‌های فردا و روز جمعه بیشتر در مناطق مرکزی، جنوب و جنوب غربی استان است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: همچنین برای فردا وزش باد شدید را نیز در سطح استان داریم و شاهد کاهش محسوس دما در روزهای پایانی هفته هستیم؛ لذا لغزندگی جاده‌ها، یخ‌زدگی معابر و خسارت به محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست و کشاورزان تمهیدات لازم را برای تنظیم دما در سالن‌های پرورشی و تهویه مناسب داشته باشند.

سلاجقه تصریح کرد: از امشب تا صبح شنبه در ساعات شب و اوایل صبح پدیده مه آلودگی را در سطح جاده‌ها داریم؛ لذا راننده‌ها قبل از تردد در محورهای استان از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: منوجان در ۲۴ ساعت گذشته با دمای ۲۳ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین و کوهبنان با دمای ۴ درجه سانتیگراد زیر صفر خنک‌ترین مناطق استان کرمان به ثبت رسیده است.

سلاجقه حداقل دمای امروز شهر کرمان را یک درجه سانتیگراد اعلام کرد و بیان داشت: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات خود به ۸ درجه سانتیگراد می‌رسد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=115749
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.