سخنگوی صنعت برق خبر داد


ساعت کار ادارات از ۱۵ شهریور به حالت عادی برمی‌گردد

سخنگوی صنعت برق گفت: برنامه مدیریت و پایش مصرف برق در بخش اداری تا ۱۵ شهریورماه ادامه دارد و ساعات کار ادارات نیز بعدازاین تاریخ طبق مصوبه هیئت وزیران به حالت قبلی باز می‌گردد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از آغاز به کار دولت مردمی سیزدهم، 7796 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه شده است که شامل نیروگاه‌های جدیدالاحداث و ارتقا و افزایش ظرفیت تولید نیروگاه‌های موجود است .
سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه وزارت نیرو باتوجه‌به پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته با آمادگی کامل به استقبال تابستان سال جاری رفت، اظهار داشت: با افزایش 7700 مگاواتی ظرفیت تولید برق و مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف موفق شدیم، پایداری شبکه سراسری برق را در فصل تابستان سال جاری علی‌رغم افزایش شدید دما و گرمای بی‌سابقه حفظ کنیم.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در خصوص نحوه مدیریت مصرف برق بخش‌های مختلف در تابستان سال جاری افزود: امسال هیچ محدودیتی در بخش خانگی و تجاری اعمال نشد و در بخش صنعت نیز 92 درصد از صنایع بدون هیچ‌گونه محدودیتی برقشان تأمین و تحویل شد .
وی دررابطه‌با نحوه تأمین برق شهرک‌های صنعتی ادامه داد: در دوره گرم سال جاری شهرک‌های صنعتی به مدت یک روز در هفته با محدودیت روبه‌رو بودند.
سخنگوی صنعت برق در مورد افزایش میزان برق تحویلی به صنایع بزرگ کشور در سال جاری گفت: نسبت به سال گذشته به میزان 8 درصد و نسبت به سال 1400 به میزان 26 درصد برق تحویلی به صنایع بزرگ افزایش‌یافته است.
رجبی مشهدی در ادامه نشست خبری با اشاره به موفقیت برنامه کاهش مصرف در ادارات گفت: برای مشترکان اداری و عمومی هدف‌گذاری 1000 مگاواتی را برنامه‌ریزی کرده بودیم که با اصلاح ساعت کاری و پایش مصارف سیستم‌های سرمایشی بیش از 85 درصد محقق شد و این برنامه تا 15 شهریورماه ادامه دارد، ساعات کار ادارات نیز بعدازاین تاریخ طبق مصوبه هیئت وزیران به حالت قبلی بازمی‌گردد.
رجبی مشهدی در پایان در خصوص اجرای طرح پاداش مدیریت مصرف در تابستان جاری گفت: در طرح امسال مشترکان با مصارف بیش از الگو هم با کاهش مصرف شامل دریافت پاداش شدند و از 44 میلیون مشترکی که برای آنها قبض صادر شده 14 میلیون و 700 هزار مشمول دریافت پاداش شده‌اند و 1450 میلیارد تومان پاداش در قبوض مشترکین اعمال شد.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=108153
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.