انتقاد مقام معظم رهبری از بی‌ثباتی در مدیریت آموزش و پرورش


در ۱۰ سال اخیر، ۵ وزیر و ۴ سرپرست سر کار آمدند؛ این چیز عجیبی است

آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه مساله زبان، ملیت و پرچم از مسائل اساسی و مهم است، فرمودند: باید هویت ایرانی و اسلامی و شخصیت ملی را در کودکان کشور زنده کنیم.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا،

همزمان با سالروز شهادت آیت‌الله مرتضی مطهری و گرامیداشت روز معلم جمعی از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور صبح امروز (سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت) با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
مهم‌ترین محورهای بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:
– یاد شهید عزیزمان مرحوم آیت‌الله مطهری را گرامی میدارم که به معنای واقعی کلمه یک معلم بود. همه‌ی آن خصوصیاتی که ما در معلمین مدارسمان یا مدرسین دانشگاههایمان انتظار داریم، در این مرد وجود داشت. علم داشت، تعهد داشت، دقت داشت، پیگیری داشت، نظم و انضباط در کار داشت.
– بحمداللّه شهادت او هم برکاتی برای کشور داشت. خود ایشان که خب به مقامات عالی رسید و آثار ایشان در اثر این شهادت در دل جامعه جا باز کرد و من توصیه میکنم نوشته‌های ایشان و تنظیم شده‌های سخنرانیهای ایشان را حتماً به خصوص معلمین، اینها را نگاه کنند، بخوانند.
– اولین مطلبی که در باب معلم باید بنده امروز عرض بکنم، سپاس از جامعه‌ معلمان است؛ این سربازان گمنام نظام اسلامی و اسلام و مسلمین که در اطراف کشور در دورترین نقاط کشور بی‌سروصدا مشغول کارند، مشغول مجاهدتند. با سختی‌ها، با مشکلات فراوان دارند کار میکنند. درواقع فرزندان ملّت را این جامعه‌ی معلّمین دارند تربیت میکنند و آنها را برای آینده‌ی روشنی آماده میکنند.
– معلّم در واقع معمار آینده‌ی کشور است. امروز شما دارید فردای کشور را میسازید.
– مساله زبان، ملیت و پرچم از مسائل اساسی و مهم است.
– دانش آموز باید به ایرانی بودن خود افتخار کند که افتخار هم دارد.
– باید هویت ایرانی و اسلامی و شخصیت ملی را در کودکان کشور زنده کنیم.
– چرا در آموزش و پرورش بی‌ثباتی در مدیریت وجود دارد؟
– 10 سال اخیر، 5 وزیر و 4 سرپرست سر کار آمدند؛ این چیز عجیبی است…
– تقویت مدارس دولتی مهم است.
– نباید جوری باشد در کشور که وقتی گفته می شود مدرسه دولتی اولین چیزی که مقابل انسان نقش میبندد، ضعف مدرسه است.
– وقتی به مدرسه دولتی کم اعتنایی کنیم، معنایش این است که اگر کسی بنیه مالی‌اش آنقدر نبود که بتواند در مدرسه‌ای که شهریه میگیرد ثبت نام کند، ناچار است که تن به ضعف بدهد؛ یعنی کسی که بنیه مالی ندارد، بنیه علمی هم نداشته باشد/ این بی‌عدالتی محض است و به هیچ وجه قابل قبول نیست
لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103855
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.