افزایش ترک تحصیل پنهان دانش‌آموزان در کرمان

معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان می‌گوید از ابتدای سال تحصیلی جاری ۳۶۷۷ دانش آموز پایه اول ابتدائی را به هر علتی نتوانستیم جذب کنیم که از این تعداد ۵۵۱ نفر را جذب کردیم.

عباس ضیاء صبح امروز ۲۷ دی ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: میانگین کشور در جذب خالص پایه اول ابتدائی ۹۶.۸ درصد در سال ۹۱ بوده که در استان کرمان ۸۶.۵ درصد جذب داشتیم و سال گذشته میانگین کشور ۹۷.۱۴ درصد و جذب خالص پایه اول در استان کرمان ۹۷.۶۰ درصد بوده است.

او اضافه کرد: بیشترین دانش آموزان ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل را در جنوب استان کرمان داریم، گفت: شاهد ترک تحصیل پنهان دانش اموزان هستیم که نباید اجازه بدهیم چنین اتفاقی بیفتد.

ضیا گفت:  پوشش دوره پیش دبستانی استان کرمان در سال ۹۳-۹۲ معادل ۳۲.۸ درصد بوده و در سال گذشته ۹۶ درصد جذب نوآموزان پیش دبستانی را داشتیم و علی رغم وسعت و گستردگی استان کرمان، جزو استان های برتر کشور در پوشش نوآموزان داریم.

وی افزود: امسال به دلیل شیوع کرونا استقبال آنچنانی از سوی والدین در کشور در مقطع پیش دبستانی صورت نگرفت و در استان کرمان باید ۶۴ هزار و ۵۹۸ نوآموز پیش دبستانی را جذب می کردیم که ۳۹ هزار و ۸۳۶ نفر معادل ۶۱ درصد را جذب کردیم و در این حوزه نیز جزو چهار استان برتر کشور هستیم.

ضیاء تصریح کرد: باید این نوآموزان جذب شوند و آموزش آن‌ها دنبال و کار سنجش انجام شود که طرح آموزش رایگان و مجازی را در این زمینه دنبال می کنیم.

معاون آموزش و پرورش استان کرمان در ادامه گفت: استان کرمان در جذب خالص پایه اول ابتدائی در سال ۹۱ در رده پایانی جدول کشور قرار داشته و در سال گذشته از میانگین کشور بالاتر بوده است.

او با اشاره به اینکه بیشترین دانش آموزان ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل را در جنوب استان کرمان داریم، گفت: شاهد ترک تحصیل پنهان دانش اموزان هستیم که نباید اجازه بدهیم چنین اتفاقی بیفتد.

معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: در آموزش مجازی درسنامه توزیع شده اما درسنامه کار آموزش حضوری را برای دانش آموز کلاس اولی انجام نمی دهد و چاره ای نداریم و باید آموزش پایه های اول و دوم ابتدائی را حضوری دنبال کنیم.

وی افزود: در حوزه ابتدائی دو سوم مدارس ما در مناطق روستائی است و با توجه به اینکه جمعیت کمی دارند، مشکلی در بحث آموزش حضوری وجود ندارد.

ضیاء گفت: دانش آموزان فاقد هویت را به هر شکل ثبت نام کرده ایم تا کسی از تحصیل جا نماند و سالیانه در استان ۱۷۰ تا ۲۰۰ مورد فوتی دانش آموز داریم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=62470
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.