سخنگوی وزارت آموزش و پرورش:


افزایش ۲ برابری دستمزد معلمان حق‌التدریس/پرداخت حقوق خریدخدمات تا هفته معلم

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش از افزایش نرخ حق‌التدریس معلمان تا ۲ برابر خبر داد و گفت: باقی‌مانده حقوق خرید خدماتی‌ها تا هفته معلم پرداخت می‌شود.

علی فرهادی درباره افزایش دستمزد حق‌التدریس معلمان اظهار کرد: یکی از بهترین راه‌های کمبود نیرو استفاده از نیروهای توانمند آموزش‌وپرورش است، باتوجه‌به شرایط موجود نرخ حق‌التدریس جذابیت کافی ندارد؛ بنابراین در شورای حقوق و دستمزد افزایش نرخ حق‌التدریس تا دوبرابر را پیگیری کردیم که در دستور کار قرار دارد.

او درباره پرداخت حق‌التدریس زمستان معلمان گفت: حق‌التدریس معلمان تا پایان پاییز پرداخت شده است، سال گذشته تا بهار هنوز ۶ ماه حق‌التدریس سال قبل معلمان پرداخت نشده بود، تا قبل از پایان اردیبهشت بدهی حق‌التدریس زمستان معلمان را پرداخت خواهیم کرد.

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش درباره پرداخت حقوق معلمان خرید خدمات اظهار کرد: حقوق معلمان خرید خدمات تا دی پرداخت شده و تا هفته معلم باقی‌مانده حقوق آنها را پرداخت می‌کنیم.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش‌وپرورش ۱۶ مهر اعلام کرد: سال گذشته (۱۴۰۱) قراردادی سه‌جانبه بین وزیر وقت آموزش‌وپرورش، سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه‌وبودجه دررابطه‌با خرید خدماتی‌ها بسته شد، مبنی بر اینکه دیگر بحث خرید خدمات تمام شود. بر این مبنا قرار شد همه این نیروهای خرید خدماتی در آزمون استخدامی شرکت کنند تا استخدام شوند و در آزمون نیز به‌ازای سال‌های سابقه کار، امتیاز خاص به آنان دادیم.

او با بیان اینکه امسال ۴۰۰۰ نیروی خرید خدماتی از بین ۲۲ هزار نیروی خرید خدماتی وزارت آموزش‌وپرورش در آزمون استخدامی قبول شدند، ادامه داد: طبق قانون، استخدام این نیروها فقط از طریق آزمون ممکن است. درعین‌حال به‌عنوان وزیر آموزش‌وپرورش به کیفیت کار بسیاری از این نیروها اعتقاد دارم. امسال هم اجازه جذب این نیروها را جز از طریق آزمون نداشتیم، اما با دستور رئیس‌جمهور خرید خدماتی‌های قبلی به خدمت فراخوانده شدند که تعداد آنان حدود ۱۸ هزار نفر است. همچنین در راستای فعالیت نیروهای خرید خدمات، اول آذر امسال اعلام شد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی هرگونه به‌کارگیری نیروی جدید از طریق خرید خدمات آموزشی، حق‌التدریس آزاد و آموزشیار نهضت سوادآموزی در مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی دولتی را ممنوع کردند، در ماده ۸۸ لایحه برنامه هفتم توسعه آمده است: به‌منظور ارتقای کیفیت نیروی انسانی آموزش‌وپرورش به‌عنوان محور تحول در نظام تعلیم‌وتربیت کشور، اقدامات ذیل انجام می‌گیرد: هرگونه به‌کارگیری نیروی جدید از طریق خرید خدمات آموزشی، حق‌التدریس آزاد و آموزشیار نهضت سوادآموزی به جز افرادی که در سنوات گذشته تحت این عناوین و به‌صورت مستمر شاغل در آموزش‌وپرورش بوده‌اند، در مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی دولتی ممنوع است. مقررات این حکم مانع از مشارکت افتخاری نخبگان بدون ایجاد هرگونه تعهد استخدامی برای دولت، نیست.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=117399
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.