استاندار کرمان تاکید کرد:


دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها در اولویت تدفین شهدای گمنام

استاندار کرمان با تاکید برآنکه نسبت به ساخت یادمان شهدای گمنام نباید کوتاهی شود، گفت: تدفین شهدای گمنام در دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها در اولویت باشند زیرا بر جوانان اثرگذار است.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، محمدمهدی فداکار صبح امروز ۲۶ اردیبهشت‌ماه در جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس استان کرمان گفت: استانداردهای علمی دانشنامه (دایره المعارفِ دفاع مقدس کرمان) کاملا رعایت شود.
وی کتاب‌های کودکان و همسران شهدا را از مهمترین کتب برشمرد و اظهار کرد: شهدا را با زبان کودکانه معرفی کنید و همچنین به توصیف شهدا از منظر همسران آنان بپردازید.
استاندار کرمان تاکید کرد: دستگاه‌های که در هفته دفاع مقدس پای کار نبودند از آنها توضیح بخواهید.
کرمان میزبان ۳۰۱ شهید کرمان است
به گزارش ایسنا، محمود مهدوی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان نیز در این جلسه با تبیین وظایف این شورا به استاندار کرمان گفت: ۲۵ نفر در این شورا عضو هستند و ۱۲ کمیته دارد.
او از نقش استان کرمان در دفاع مقدس سخن گفت و افزود: دایره المعارف ِ دفاع مقدس کشور بر اساس خواسته بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است که هر استان باید دائره المعارف دفاع مقدس خاص خود را گرداوری و به تهران ارسال کند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان افزود: در بحث دایره المعارف استان موظف بودیم شورای علمی تشکیل و دبیر و اعضای عضو تا این دایره المعارف را مشخص کنیم و کارهای مختلف در این کمیته در حال انجام است و ۸۸۰ مدخل در این دائره المعارف معرفی شده است.
او با تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس اظهار کرد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس از ۲۹ اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود.
به گفته مهدوی در سطح استان کرمان ۱۲۱ گلزار شهید گمنام داریم که ۳۰۱ شهید در آنها آرمیده است.لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=88710
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.