هزینه‌ فوق‌برنامه مدارس برگشت داده می‌شود

بخشنامه برگشت هزینه‌های فوق‌برنامه، غذا و سرویس توسط مدارس از سوی وزارت آموزش‌ و پرورش به خانواده دانش‌آموزان، به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، با توجه به شیوع بیماری کرونا از ابتدای اسفندماه ۹۷ و به‌موجب آن تعطیلی مدارس و ایجاد وقفه در ارائه خدمات و فعالیت‌های حضوری آموزشی و پرورشی و به‌منظور حفظ و رعایت حقوق عامه و صیانت از حقوق شهروندان، از سوی وزارت آموزش‌وپرورش بخشنامه برگشت همه وجوه دریافتی بابت هزینه فوق ‌برنامه‌های (آموزشی، پرورشی، کنکور، اعتکاف علمی و سایر خدمات ویژه قابل‌ارائه در ایام مزبور ازجمله غذا، سرویس و …) در تمام مدارس اعم از (عادی، دولتی، شاهد، استعدادهای درخشان، هیئت‌امنایی، نمونه دولتی، بزرگ‌سالان، کاردانش و فنی و حرفه‌ای، تطبیقی و بین‌الملل، آموزش از راه دور و غیردولتی) در 3 بند و مطابق ذیل، به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.

مدارس غیردولتی:

هزینه فوق‌برنامه‌ها تحت هرعنوان نظیر فوق‌برنامه آموزشی، پرورشی یا غیرآموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و …) در مدارس غیردولتی، بر طبق مصوبه هفتاد و دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی از تاریخ اول اسفندماه ۹۸ محاسبه و برگشت داده شود.

مدارس دولتی (عادی، شاهد، استعداد درخشان، هیئت‌امنایی، نمونه دولتی، بزرگ‌سالان، کاردانش و فنی حرفه‌ای، تطبیقی و بین‌الملل، آموزش از راه دور):

در خصوص هزینه فوق‌برنامه‌ها تحت هر عنوان نظیر فوق‌برنامه آموزشی، پرورشی یا غیر آموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و ..) در مدارس دولتی ضروری است مدیران مدارس در اسرع وقت نسبت به تشکیل شورای مدرسه با رعایت نکات بهداشتی در خصوص خدمات ارائه‌شده به دانش آموزان و همچنین محاسبه مبلغ قابل‌ برگشت از تاریخ اول اسفندماه ۹۸ طبق دستورالعمل مالی مدارس نسبت به تحویل و تایید فرم پیوست به ولی یا سرپرست قانونی تمام دانش آموزان اقدام و هزینه‌های قابل پرداخت را به شماره‌حساب اعلامی از سوی اولیا (مندرج در فرم مزبور) برگشت داده شود.
تبصره: در مدارس شاهد پس از کسر دو سوم از کل هزینه‌های خدمات آموزشی و پرورشی فوق‌برنامه و سایر دریافتی‌های مجاز از دانش آموزان در حال تحصیل، باقی محاسبه و با رعایت مقررات به اولیا برگردانده شود.

سرویس حمل‌ونقل دانش آموزان:

هزینه ارائه خدمات حمل‌ونقل به دانش آموزان در تمامی مدارس دولتی و غیردولتی، با رعایت دقیق مفاد بخشنامه‌های ارسالی از سوی دفتر انجمن اولیا و مربیان و با هماهنگی کارگروه ماده ۱۸ مراکز استان‌ها و شهرستان‌های تابعه اقدام لازم به عمل آید.

همچنین در این بخشنامه تأکید شده است با توجه به شرایط خاص موجود، ملاک محاسبه و برگشت وجوه دریافتی بابت هزینه‌های فوق، این بخشنامه است و همه مصوبات، بخشنامه‌ها یا دستورالعمل‌های مغایر لغو می‌شود.

شایان‌ذکر است؛ در صورت عدم اجرای بخشنامه، اولیای دانش آموزان می‌توانند اعتراض خود را از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش به نشانی shekayat.medu.ir ثبت و پیگیری کنند.

مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها مسئول حسن اجرای این بخشنامه هستند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=50916
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.