برگزاری حضوری امتحانات دانش آموزان در سال تحصیلی جاری

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اعلام کرد: امتحانات دانش آموزان در سال تحصیلی جاری تحت هر شرایطی حضوری برگزار می شود.

احمد اسکندری نسب در جلسه شورای معاونان اموزش و پرورش استان به روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان با اشاره پاره ای از خصوصیات مدیران کارآمد از نظر تعالیم دین مبین اسلام افزود: تعامل، همدلی، مشارکت جویی، مشارکت پذیری و خلاقیت و نو آوری را از مهمترین خصوصیات مدیران کار آمد برشمرد.

وی تاکید کرد:  مدیر کارآمد به خوبی با فرهنگ سازمانی، فرهنگ ملی و فرهنگ جهانی آشناست و برای دست یابی به توسعه فرهنگی با علم و هوشیاری قدم بر می دارد.

اسکندری نسب با بیان اینکه نگاه سیستمی و شبکه ای به تمام محیط پیرامون و اطراف می تواند یکی دیگر از ویژگی های یک مدیر کارآمد باشد اظهار کرد: توجه به نیازهای انسانی کارکنان و همچنین ارزش های والای انسانی لازمه کارآمدی مدیران است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: یک مدیر بهره ور تمامی زمینه ها را برای اصلاح نگرش ها و مهارت ها و همچنین افزایش سطح دانش خود و کارکنانش فراهم می نماید و همواره به دنبال اصلاحات است و با یک برنامه ریزی دقیق نقطه آغاز و پایان آن را تعیین می کند.

اسکندری نسب با بیان اینکه مدیر کارآمد پیش قدم و خود آغازگر، خود پیش برنده، خود ناظر و خود ارزشیاب است و دیگران را نیز به این امر دعوت می کند خاطر نشان کرد: مدیر کار آمد از رو در رویی با مشکلات نمی هراسد و همواره با آغوش باز به سوی مشکلات رفته و خود و کارکنانش را در این مسیر می آزماید.

وی با عنوان اینکه یک مدیر موفق به شدت هدف گرا، فرآیندگرا، پیشرفت گرا و توفیق گراست گفت: مدیران کارآمد همواره چشم انداز ها و برنامه های خود را با کارکنان خود مطرح نموده و از ایده ها و نظرات آن ها بهره می برد.

اسکندری نسب افزود: مدیرکارآمد برای رفع تنگناها و محدودیت ها، خلاءها و نارسایی ها بی وقفه می کوشد و فرصت ها و تهدیدها را به خوبی می شناسد و با شناخت دقیق و اصولی بحران های پیش رو با قاطعیت و مهارت آن ها را پشت سر می گذارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بر تدوین و طراحی دسترسی دانش آموزان به آموزش و قرار دادن آن در معرض دید بازدیدکنندگان تاکید کرد و گفت: کم کاری در این زمینه عدم دسترسی دانش آموزان به آموزش در شرایط فعلی گناه نابخشودنی است.

احمد اسکندری بازدید مستمر از جریان آموزشی مدارس و حضور در شورای معلمان مدرسه را نیز ضروری دانست و گفت: اشراف کامل رئیس اداره به فرصت ها، تهدید ها، نقاط ضعف و قوت حوزه کاری لازمه ارتقا کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی است.

وی بر توجه به معیشت و عزتمندی معلمان و مطالبه آنان با مدیریت اخلاق مدار مبتنی بر روابط انسانیتاکید کرد و

افزود: توانمند سازی همکاران در زمینه استفاده از فناوری نوین بویژه فضای مجازی و شبکه شاد در شرایط فعلی ضروری است.

وی خواستار توجه اصولی به اجرای بسته های تحولی وزارت آموزش و پرورش شد و از  بر شرکت فرهنگیان، دانش اموزان و والدین آن‌ها در پویش ملی آجر به آجر تاکید کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=57486
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.