ارزیابی خسارت گسترده حوادث جوی به زیرساخت‌های کرمان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با بیان اینکه حجم خسارت حوادث جوی سیل، برف و کولاک به زیرساخت‌های این استان گسترده ارزیابی شده گفت: برآورد این خسارت‌ها پس از ارزیابی دقیق کارشناسی ظرف چند روز آینده اعلام می‌شود.

مجید سعیدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برآورد خسارت ها از دیروز همزمان با پایان یافتن فعالیت سامانه بارشی در استان کرمان با همکاری شهرستان‌ها آغاز شده است.

وی ادامه داد: نزولات جوی اخیر خسارت های بسیاری به زیرساخت‌های استان کرمان از جمله در بخش راه به مسیرهای ارتباطی اصلی، فرعی، عشایری، روستایی، پل‌ها و ابنیه ارتباطی و در بخش کشاورزی به مزارع، باغات، گلخانه‌ها، تاسیسات آبی و قنوات وارد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: همچنین حوادث جوی اخیر در بخش خطوط انتقال آب و برق به خطوط فشار متوسط، شبکه های روستایی، خطوط انتقال آب و تاسیسات جانبی و به واحدهای مسکونی روستایی خسارت زده و برخی از آنان را تخریب کرده است.

وی بیان داشت: بسیج تمامی امکانات و ظرفیت های استان کرمان موجب شده تا به امروز تمامی محورهای مواصلاتی اصلی و روستایی استان کرمان بازگشایی شوند و قطعی برق ۲ روستای استان کرمان پس از بارندگی های اخیر تا ظهر امروز(سه شنبه) وصل می شود.

بارش نزولات جوی ۳۷۰ میلیارد ریال به راه‌های کرمان خسارت زد

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان هم گفت: بارش باران و برف طی چهار روز اخیر افزون بر ۳۷۰ میلیارد ریال به محورها و ابنیه ارتباطی شمال این استان خسارت وارد کرده است.

احسان عراقی‌زاده افزود: بارندگی های اخیر خسارت‌های بسیاری به محورهای ارتباطی شمال استان کرمان از جمله تخریب شانه‌های راه‌های اصلی و فرعی، راه‌های روستایی شنی، آب بردگی محورها، تخریب رویه های آسفالت به علت نمک پاشی و یخ زدایی مستمر، خسارت به خط کشی محورهای اصلی و فرعی، تخریب و خوردگی پل‌ها در گردنه های برف‌گیر استان کرمان و تخریب سازه های کمکی رادیه و برید ابنیه ارتباطی وارد کرده است.

نزولات جوی به صورت بارش باران و برف از عصر پنجشنبه هفته گذشته در استان کرمان آغاز شد و تا پایان روز یکشنبه هفته جاری ادامه داشت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=40374
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.