رئیس سازمان ثبت احوال کشور:


تمامی فاقدین شناسنامه تا ۶ ماه آینده کارت شناسایی موقت می‌گیرند

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال ۱۴۰۱، گفت: برنامه ما در راستای تعیین تکلیف فاقدین شناسنامه در سال ۱۴۰۲، این است که حداکثر تا ۶ ماه آینده تمام فاقدین شناسنامه شناسه اختصاصی و کارت شناسایی موقت خود را در جهت دریافت خدمات اخذ کنند.

به کرمان‌نو به نقل از ایسنا، در نخستین جلسه شورای راهبردی که با حضور دکتر هاشم کارگر، معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور و معاونان و مدیران این سازمان برگزار شد، اقدامات مهم حوزه‌ها در سال ۱۴۰۱ مطرح و برنامه‌ها و چشم‌انداز و برنامه عملیاتی سازمان در سال ۱۴۰۲ شامل هوشمندسازی سازمان ثبت احوال در سال جدید مورد بررسی قرار گرفت.

هاشم کارگر در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات معاونان، مدیران و کارکنان سازمان در راستای پیشبرد اهداف سازمان و با اشاره به برنامه‌های سال ۱۴۰۲، ادامه حرکت سازمان به سمت هوشمندسازی را در اولویت دانست و گفت: امسال چابک سازی، اصلاح فرآیندها و حذف فرآیندهای زائد و بهره‌گیری هر چه بیشتر از فناوری‌های نوین در مسیر هوشمندسازی در دستور کار قرار گرفته تا شاهد ارائه خدمات بهتر به مردم و کاهش هزینه‌ها در تمامی منابع سازمان باشیم.

معاون وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه از دیگر موضوعات مهم در سال ۱۴۰۲،  ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و غیر حضوری بوده و در این راستا تمام واحدها باید همکاری لازم با حوزه فناوری سازمان را داشته باشند، افزود: باتوجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی امسال، باید به دنبال شیرین شدن کام مردم باشیم؛ درواقع سازمان ثبت احوال باید به سهم خود برای شیرینی کام مردم تلاش نموده و با ارائه خدمات بهتر و تغییر و تحولات وظیفه خود را به انجام برساند.

دکتر کارگر با اشاره به الزوم ایجاد سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان در سال ۱۴۰۲، گفت: این اقدام موجب گسترش ارتباط با مشتریان و نحوه پاسخ به نیازها و در خواست‌های آن‌ها به بهترین شکل و در نهایت افزایش رضایتمندی شهروندان خواهد شد.

وی در حوزه هویتی نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال ۱۴۰۱، گفت: برنامه ما در راستای تعیین تکلیف فاقدین شناسنامه در سال ۱۴۰۲، این است که حداکثر تا ۶ ماه آینده تمام فاقدین شناسنامه شناسه اختصاصی و کارت شناسایی موقت خود را در جهت دریافت خدمات اخذ کنند.

معاون وزیر کشور از دیگر برنامه‌ها در سال ۱۴۰۲ را ایجاد نظام ارزیابی عملکرد واقعی در سازمان دانست و اظهارکرد: نظارت بر عملکرد صحیح بخش‌های مختلف و ارزیابی آنها یکی از مهم ترین اقداماتی است که به طور دقیق مدنظر قرار گرفته و از راه مدیران توانمند و با انگیزه نیز شناسایی خواهند شد.

دکتر کارگر با اشاره به اولویت آموزش کارکنان، افزود: تأمین و تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه‌های مرتبط با وظایف سازمانی و همچنین ارتقاء سطح دانش و مهارت کارکنان از اقدامات مهمی در سال ۱۴۰۱ به شمار می‌رود.

وی همچنین در ادامه در خصوص تحول در نظام آموزشی و پژوهشی در سال ۱۴۰۲ گفت: در سال گذشته اولویت جذب افراد با انگیزه بوده که این امر امسال نیز در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور توجه به مدیریت منابع انسانی را یکی از مهم ترین موضوعات دانست و بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم و با اولویت سازمان در سال ۱۴۰۲ تحول برنامه ریزی صحیح در حوزه سرمایه انسانی و ایجاد نظام شایستگی در سازمان می‌باشد و مسئولان مربوطه با نگاه کاملا کارشناسی در این حوزه می‌بایست اقدام کنند.

دکتر کارگر با اشاره به نظام تشویق و شناسایی افراد شایسته و ضرورت آن در ایجاد انگیزه کارکنان، افزود: این امر باید در تمام بخش ها و استان ها مدنظر قرار گیرد.

معاون وزیر در فعالیت‌های جهادی سازمان از جمله حضور در برپایی میز خدمت در ۲۲ بهمن، اربعین حسینی و … به وضوح نمایان شد.

معاون وزیر کشور در ادامه با اشاره به یکی از اقدامات مهم در سال ۱۴۰۱، گفت: موضوع ارتقاء پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به منظور پوشش روابط سببی و نسبی به عنوان وظیفه ذاتی سازمان ثبت احوال کشور و ضرورت اجتناب ناپذیر ارائه خدمات کارآمد در سال ۱۴۰۱ اجرا شد که این امر یکی از اقدامات ارزشمند در سال گذشته محسوب می‌شود.

دکتر کارگر حرکت به سوی GIS جمعیتی و نیز توسعه پایگاه سببی و نسبی را از جمله برنامه‌های مهم سازمان برشمرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، در این جلسه تمام معاونان و مدیران به ارائه عملکرد یک ساله خود و برنامه‌های پیشنهادی حوزه در سال ۱۴۰۲ پرداختند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103517
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.