عضو شورای قضایی استان کرمان عنوان کرد؛


عدم تضرر افراد از حدنگاری | یارانه کشاورزان با صدور اسناد مالکیت قطع نمی‌شود

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک و عضو شورای قضایی استان کرمان اظهار داشت: بخشی از اراضی کشور فاقد سند مالکیت است که ناشی از عدم آگاهی از مزایای حدنگاری و تصورات اشتباه در خصوص صدور اسناد مالکیت حدنگار است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از روابط‌عمومی اداره کل ثبت‌اسناد و املاک استان کرمان، ظهر امروز سید مهدی هاشمی در نشست با فرماندار و دهیاران شهرستان انار گفت: صدور اسناد مالکیت حدنگار اراضی کشاورزی یک ضرورت انکارناپذیر برای توسعه پایدار و ایجاد امنیت غذایی است و کشاورز با اخذ تسهیلات بانکی برای رشد تولیدات کشاورزی خود اقدام می‌کند.

او افزود: حدنگاری همچنین، مالکیت افراد را تثبیت و از دارایی افراد صیانت می‌کند چرا که سند رسمی مالکیت از جایگاه و اعتباری برخوردار است که هیچ مقامی نمی‌تواند از پذیرش آن استنکاف کند.

هاشمی یکی دیگر از مزایای صدور اسناد مالکیت را توسعه ثبت دیجیتال دانست و تصریح کرد: حدنگاری با ایجاد دفتر املاک الکترونیک، زمینه ارائه خدمات الکترونیک در بستر هوش مصنوعی را فراهم نموده و مراجعات حضوری به ادارات را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

عضو شورای قضایی استان کرمان ابراز کرد: علی‌رغم مزایای پرشمار حدنگاری، بخشی از اراضی به‌ویژه زمین‌های کشاورزی فاقد سند است که ناشی از عدم ترویج فرهنگ ثبت رسمی در جامعه و تصورات غیرواقعی افراد مبنی بر اخذ مالیات و قطع یارانه کشاورزان است.

او اضافه کرد: باتوجه‌به اتمام مهلت پنج‌ساله ساله قانون جامع حدنگار برای تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای، این اسناد به‌نوعی بی‌اعتبارند و دارندگان این اسناد می‌بایست دراسرع‌وقت جهت تعویض اسناد دفترچه‌ای به تک‌برگ اقدام کنند.

در پایان محسن صالحی فرماندار انار ضمن تأکید بر لزوم همکاری ادارات متولی زمین با مجموعه ثبت‌اسناد و املاک گفت: رفع تداخلات به‌عنوان مقدمه حدنگاری اراضی کشاورزی، باید با سرعت دنبال شود و نباید زمین کشاورزی داشته باشیم که تعیین تکلیف نشده باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=118291
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.