مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح:


کسر خدمت یک‌ماهه برای سربازان دارای مهارت

 مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: جوانان اگر قبل از خدمت مهارت کسب کنند، مشوق‌هایی نظیر کسری یک‌ماهه خدمت می‌توانند دریافت کنند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، سردار کمالی؛ مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: نگاه و رویکرد جدیدی در نیروهای مسلح برای سربازی است و بنا هست که به‌پاس خدمات جوانان، نیروهای مسلح نیز خدمات متقابلی به جوانان ارائه دهند.

 او با اشاره به موضوع امریه سربازی گفت: واگذاری سرباز به دستگاه‌های دولتی یا همان امریه از منظر مهارت‌آموزی و اشتغال قابل‌بررسی است به عبارتی نوعی برنامه‌ریزی مهارتی و اشتغال است برای مثال گروهی از جوانانی که به‌عنوان اعضای اصلی شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت دارند می‌توانند دوران خدمتی خود را نیز در همان شرکت سپری کنند.

 سردار کمالی بیان کرد: نزدیک ۹۸ درصد جوانانی که در شرکت‌های دانش‌بنیان خدمت وظیفه عمومی خود را سپری کرده‌اند، طبق گفته معاون علمی ریاست‌جمهوری بعد از انجام سربازی در کشور به فعالیت خود ادامه داده‌اند.

 مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: جوانان اگر قبل از خدمت مهارت کسب کنند، مشوق‌هایی نظیر کسری یک‌ماهه خدمت می‌توانند دریافت کنند. همچنین مشوق‌های دیگری مبنی بر یک ماه مرخصی تشویقی، بخشش اضافه‌خدمت و … در نظر گرفته شده که جوانان به‌واسطه مهارت کسب شده می‌توانند از آن استفاده کنند.
او گفت: کسانی که در دانشسراها، هنرستان‌ها و … آموزش‌دیده باشند نیز جزو افراد ماهر هستند و می‌توانند از این مشوق‌ها استفاده کنند.

 کمالی بیان کرد: اولین دوره مسابقه مهارتی سربازان وظیفه امسال در ۴ مرحله شهرستان، استان، سازمان و کشوری برگزار شد؛ ۱۶۵ نفر برگزیده راه‌یافته به مرحله کشوری می‌توانند از مشوق‌هایی نظیر اولویت استخدام در نیروهای مسلح، جمعیت هلال‌احمر، وام ۱۵۰ میلیون‌تومانی اشتغال‌زایی و … استفاده کنند و برنامه‌ریزی برای برگزاری این مسابقه در سال آینده داریم.

 مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: به جوانان توصیه می‌کنیم قبل از خدمت مهارت کسب کنند و از اوقات فراغت خود به نحو احسنت استفاده کنند؛ همچنین سربازان باید کسب مهارت را در حین خدمت سربازی مطالبه‌گری کنند و در دوره‌های مهارت‌آموزی شرکت کنند و بامهارت از خدمت وظیفه ترخیص شوند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=115445
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.