حفاری شهرداری کار دست آبفا داد


شاه‌لوله آب در شهر کرمان شکست | آب بلوار جمهوری را فراگرفت

ترکیدگی لوله اصلی آب در محدوده بلوار جمهوری اسلامی شهر کرمان از بلوار کشاورز تا چهارراه فرهنگیان درحالی خیابان‌ها و مناطق مختلفی را پیش از ظهر روز پنجشنبه درگیر کرده که آبفا می‌گوید این حادثه به علت حفاری بدون مجوز شهرداری رخ داده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، آبگرفتگی مناطق وسیعی از این محدوده شهر کرمان و قطع آب برخی مشترکان درحالی است که آبفا می‌گوید تلاش دارد آب شرب شهروندان تا ظهر وصل شود.

براساس مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا بخش‌هایی از بلوار جمهوری اسلامی(خیابان اصلی غرب کرمان) مابین چهارراه فرهنگیان تا پل امیرکبیر در آب فرو رفته است و در شرایطی که خودروهای عبوری در قسمت‌هایی از بلوار تا نیمه در آب فرو رفته‌اند، این چالش موجب ایجاد ترافیک در محدوده نیز شده است.

حضور تانکرهای سیار و کارگران در محدوده این حادثه مشاهده می‌شود که علت را ترکیدگی لوله اعلام می‌کنند.

بنا بر اعلام مسئولان آبفا، شهرداری کرمان هنگام حفاری به منظور حفر حوضچه‌ای با هدف جمع‌آوری آب‌های سطحی ناشی از بارندگی، موجب شکستگی در یکی از لوله‌های تامین آب شرب شهر کرمان شده است.

واکنش آبفا

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: شهرداری پیش از حفاری در خیابان‌ها و پیاده رو بایستی استعلام‌های لازم را از شرکت آبفا به عمل آورد که آیا در این منطقه لوله‌ای وجود دارد یا خیر؟

حسن قاآنی افزود: شهرداری امروز در محدوده بلوار جمهوری اسلامی شهر کرمان در حال حفر حوضچه‌ای برای جمع‌آوری آب‌های سطحی برای فصل زمستان بوده و به علت کوچک بودن این حوضچه هیچ استعلامی از اداره آب و فاضلاب کرمان نگرفته؛ همچنین هنگام حفاری بیل مکانیکی خط ۳۵۰ آب و فاضلاب کرمان را شکسته و اکنون آب بلوار کشاور و خیابان هوشنگ مرادی کرمانی قطع شده است.

وی تصریح کرد: نیروهای شهرداری در حال جمع‌آوری آب هدررفته ناشی از ترکیدگی لوله هستند و تا تیم‌های عملیاتی لوله را تعمیر کنند اندکی زمان می‌برد که براساس پیش‌بینی، این مشکل تا ظهر امروز رفع و آب مناطق قطع شده نیز وصل می‌شود.

قاآنی با بیان اینکه شهرداری برای جمع‌آوری آب در حال همکاری است اما حجم گسترده‌ای از آب در این منطقه وجود دارد گفت: خط ۳۵۰ آب کرمان از محدوده چهار راه فرهنگیان آغاز می‌شود و تا فرودگاه کرمان(بلوار جمهوری اسلامی) ادامه دارد که  انشعابات خیابان‌های بلوار جمهوری اسلامی نیز از این خط جدا می‌شود.

پاسخ شهرداری

خبرنگار ایرنا همچنین با علی رحیمی‌راد شهردار منطقه ۲ کرمان چند نوبت تماس تلفنی گرفت که وی پاسخگو نبود اما علی عسکری معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۲ کرمان گفت: با استفاده از سه پمپ آب از منطقه جمع‌اوری شده است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که این حفاری مجوز آبفا را داشته یا خیر توضیح داد: مجوزها در حوزه مجموعه فنی شهرداری بررسی و انجام می‌گیرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=97145
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.