استاندار کرمان در نشست با وزیر بهداشت عنوان کرد


از هزینه سنگین درمان اتباع غیرمجاز تا مدیریت خوب کرونا در استان کرمان

استاندار کرمان با اشاره به جمعیت قابل توجه اتباع خارجی غیرمجاز در استان گفت: در طول هفته شاهد تصادفات خودروهای حامل اتباع خارجی هستیم که درمان همه این موارد رایگان انجام می‌شود لذا درخواست داریم وزارت بهداشت استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان را در این زمینه به صورت ویژه ببیند و اعتبارات کمکی برای درمان اتباع غیرمجاز در نظر گرفته شود.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایسنا، دکتر”علی زینی وند” شامگاه هفتم مهرماه در نشست وزیر بهداشت با اعضای هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: از زمان همه گیری ویروس کرونا تاکنون روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان تمام قد و شبانه روزی پای کار و از حوزه‌های موفق در مقابله با کرونا بودند.

وی افزود: با توجه به جمعیت و پراکندگی استان، کرمان جزو موفق‌ترین استان‌های کشور در مدیریت کرونا بود و در حال حاضر که در حالت فروکش بیماری هستیم به دلیل پراکندگی استان ۸۵۰ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمرستان های استان بستری هستند اما مرگ و میر ها به خوبی کنترل شده است.

زینی وند تصریح کرد: هماهنگی خوب میان اعضای شورای تامین استان و احترام همه به تصمیمات ستاد مقابله با کرونا از عوامل موفقیت استان است  و کمک موثر خیران، شرکت‌های صنعتی و معادن، ارتش، سپاه و دیگر ارگان‌ها در مقابله با کرونا بسیار موثر بود.

استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جمعیت حدود ۱۳ درصدی اتباع غیرمجاز خارجی در استان کرمان گفت: در طول هفته شاهد تصادفات خودروهای حامل اتباع خارجی هستیم که درمان همه این موارد رایگان انجام می‌شود.

وی از وزیر بهداشت خواست تا استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان را در این زمینه به صورت ویژه ببینند و اعتبارات کمکی برای درمان اتباع غیرمجاز در نظر گرفته شود.

زینی وند همچنین درخواست کرد: تکمیل و تجهیز بیمارستان‌های انار، فهرج، عنبرآباد و بم به دلیل پراکندگی استان و در قالب مصوبه سفر وزیر بهداشت به استان کرمان در اولویت قرار گیرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=77608
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.