راه‌اندازی پایگاه امداد و نجات معادن زغال سنگ در زرند

فرماندار زرند با اشاره به ضعف زیرساخت‌های ایمنی معادن کرمان، از احداث و راه اندازی اولین پایگاه امداد و نجات برای معادن زغال‌سنگ در زرند خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو علی صادق زاده فرماندار زرند در جلسه هماهنگی احداث پایگاه امداد و نجات معادن شمال استان کرمان که با حضور تعدادی از مدیران اجرایی و نمایندگان مجموعه معادن زغال سنگ شهرستان برگزار شد، ضمن اشاره به مصوبه شورای معادن استان کرمان و پیگیری‌ها و مذاکرات متعدد چندساله، بر لزوم ایجاد مرکز امداد و نجات پیشرفته ، مدرن و در دسترس ویژه معادن شمال استان کرمان تاکید کرد.

️صادق زاده از آغاز عملیات اجرایی احداث این مرکز به عنوان اولین پایگاه امداد و نجات معادن استان کرمان، با مشارکت و استفاده از ظرفیت معادن و تامین اعتبار از محل اعتبارات حقوق دولتی معادن منطقه در مساحت ۵ هزار متر مربع، با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در نزدیکی تقاطع مسجد حضرت اباالفضل (ع) روستای دشتخاک زرند خبر داد.

وی تاکید کرد: با پیگیری‌های انجام شده بزودی شاهد کلنگ زنی این مرکز خواهیم بود.

صادق زاده در این نشست با بیان اینکه وجود نداشتن مرکز امداد و نجات در دسترس برای معادن زغال سنگ شهرستان‌های زرند و کوهبنان (شمال استان کرمان) مشکلات متعددی را برای سلامت جان کارگران زحمتکش این معادن به وجود آورده است، گفت: این فقدان در حالی است که متاسفانه به صورت متعدد شاهد حوادث تلخی در سطح این معادن هستیم که لزوم احداث یک مرکز امداد و نجات در دسترس را می رساند.

وی تصریح کرد: متولی احداث ساختمان این مرکز شرکت معادن زغال‌سنگ با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان و با مشارکت و مساعدت ادارات صمت، راهداری و حمل و نقل جاده ای، منابع طبیعی و آبخیزداری و هلال احمر زرند خواهد بود.

️نماینده عالی دولت در شهرستان زرند با بیان اینکه مهم‌ترین اقدام برای ارتقای ایمنی معادن و کاهش حوادث احتمالی، آموزش نیروی انسانی است، افزود: این مرکز ضمن نزدیکی حداکثری به وقوع حوادث در معادن، باید آمادگی لازم را برای پاسخ به بحران‌ها و یا حوادث احتمالی در جاده را نیز داشته باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=68755
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.