سرپرست فرمانداری جیرفت:


روستاهای بخش اسماعیلی جیرفت بیشترین تنش آبی را تحمل می‌کنند

فرماندار جیرفت در مراسم افتتاح مخزن آب روستای جنگل گرگی توابع بخش اسماعیلی جیرفت گفت: عمده پروژه‌های شهرستان جیرفت با مجموع اعتبار ۴۲۰میلیارد تومان در حوزه آب، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن و برق‌رسانی بوده است.

احمد بلندنظر با اشاره به اینکه پروژه آبرسانی به روستای جنگل گرگی حاصل همکاری اداره آبفا و امور عشایری شهرستان است افزود: احداث مکعبی در روستای جنگل‌گرگی با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال مشکل اهالی این روستا را مرتفع می‌کند.
بلندنظر اظهار داشت:  در شهرستان جیرفت بالاخص در بخش اسماعیلی تعداد زیادی از  روستاهای این بخش  با مشکل تنش آبی روبرو هستند، که در جهت رفع این مشکل تلاش زیادی انجام‌گرفته و در همین رابطه اداره آبفا با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا پروژه‌هایی برای برطرف‌کردن این مشکل در دست احداث دارند.
او ادامه داد: به دلیل اهمیت مشکل آبی این بخش،از هفت پروژه آبرسانی پنج پروژه در بخش اسماعیلی هست که انتظار داریم تا پایان سال مالی آینده این پروژه‌ها به اتمام برسد و مشکل مردم برطرف شود .

رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان جیرفت در مراسم افتتاح و بهره‌برداری مخزن آبی روستای جنگل‌گرگی گفت:‌‌ این پروژه ۲ روستا را فعلا تحت پوشش قرار می‌دهد و در آینده به این تعداد ۲ روستا دیگر هم در زیر مجموعه آن قرار می‌گیرد.
اکبر مشایخی افزود: بخش اسماعیلی با مشکل آب روبروست به طوری‌که چاههای آب حفر شده در عمق ۲۳۰متر به آب رسیده است.
مشایخی با عنوان اینکه برای حل مشکل بی‌آبی مناطق با ضرورت بیشتر در اولویت قرار می‌گیرد گفت: هم اکنون ۴ حلقه چاه در حال احداث هست و این تعداد به ۱۴ چاه تا پایان تیر ۱۴۰۲ افزایش می‌یابد که این تعداد حفر چاه  بخش بلوک و مرکزی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

IMG 20220829 094935

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=96015
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.