وزیر کشور دستور داد:


استاندارارن حضور میدانی در مدیریت سفرهای نوروزی داشته باشند

وزیر کشور با تاکید بر لزوم کاهش آمار تصادفات رانندگی از ارائه تذکرات و پیشنهادات لازم به استانداران در این حوزه خبر داد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در حاشیه برگزاری نشست استانداران که با حضور وزیر راه و شهرسازی امروز در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: سفرهای نوروزی یکی از اتفاقات خوش است که مردم در انتهای سال برای سفرهای نوروزی برنامه‌ریزی می‌کنند و به تبع آن دستگاه‌های مختلف ذیربط نیز در این امر برنامه‌ریزی‌هایی خواهند داشت تا سفر خوبی برای شهروندان رقم بخورد.

وی افزود: در جلسه با استانداران که با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد موضوع تصادفات و حوادث جاده‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت. متاسفانه به دلایل مختلف آمار تلفات جاده‌ای که داریم خوشایند و مورد قبول نیست و باید کاهش پیدا کند. بی‌تردید برای داشتن سفرهایی خوب این موضوع در کمیسیون ایمنی وزارت راه مورد بررسی قرار می‌گیرد و به تبع آن امروز جلسه مشترکی با استانداران برگزار شد تا علاوه بر مرور آمارها و توجه به آنها پیشنهادات لازم ارائه شود و اقداماتی که در حوزه پلیس راهور و همچنین ایجاد آمادگی در نیروهای هلال احمر و اورژانس نیاز است فراهم شود. تذکرات اساسی و توجهات لازم در این حوزه داده شد.

وزیر کشور همچنین در نشست استانداران سراسر کشور با تاکید بر ضرورت حضور فعال و میدانی استانداران در مدیریت سفرهای نوروزی و کنترل ترافیک جاده‌ای، گفت: استانداران درصد قابل توجهی را برای کاهش تصادفات و مرگ و میر جاده ای هدف‌گذاری کنند.

وحیدی خاطر نشان کرد: تحقق این امر مهم و خطیر با همبستگی و هماهنگی دستگاه‌ها و مردم عزیز کشور قابل تحقق است.

وی در ادامه گفت: به مانند نوروز امسال استانداران در ورودی‌ها و خروجی‌های شهر به مسافت ۳۰ کیلومتر امکان استراحتگاه برای رانندگان عزیز کشور فراهم سازند که این امر به تجربه، اثر موثری بر کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن دارد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=101615
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.