امضای تفاهم‌نامه میان جهاددانشگاهی و استانداری کرمان


اعلام آمادگی جهاددانشگاهی برای کمک به توسعه استان

در نشست مشترک رئیس جهاددانشگاهی با استاندار کرمان تفاهم نامه همکاری این دو مجموعه در حوزه‌های مختلف به امضا رسید.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، امروز پنجشنبه ۱۷ آذرماه تفاهمنامه همکاری مشترک جهت تسهیل تجاری سازی فناوری‌ها، توسعه کارآفرینی، اشتغالزایی و راهکارهای اجرایی با استفاده از ظرفیت‌ و توانایی‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی، تحقیقاتی و فناوری جهاد دانشگاهی  و استانداری کرمان به امضای دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی و دکتر محمدمهدی فداکار استاندار کرمان رسید.

استاندار کرمان در این دیدار با بیان اینکه جهاددانشگاهی به عنوان یک برند پژوهشی در کشور مطرح است، افزود: جهاددانشگاهی استان کرمان در حوزه فرهنگی و تخصصی خود کار کرده و با توجه به ظرفیت ها و نیازهایی که در استان وجود دارد، به اجرای پروژه های این واحد کمک می کنیم.

وی افزود: کرمان استان معدنی است و بیش از 5200 قطعه و 200 نرم افزار و بیش از 100 دوره آموزشی موردنیاز توسط شرکت‌های معدنی اعلام شده و به دانشگاه‌ها اعلام کردیم که برای تامین 600 مورد اعلام آمادگی شده است.

دکتر فداکار بیان کرد: معادن آماده همکاری با تولیدکنندگان استان هستند و ریسک را می‌پذیرند و باید پروژه‌های فناورانه تعریف شود. البته دانشگاه‌ها در تولید فناوری مقداری عقب هستند که جهاددانشگاهی در این زمینه تجربه دارد و می‌تواند فعالیت کند.

استاندار کرمان گفت: جای فعالیت‌های فرهنگی دانشجوئی به ویژه در راستای مکب حاج قاسم خالی است و شاید به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها بوده و لازم است فعالیت‌هایی در این زمینه تعریف شود و ما نیز همکاری خواهیم داشت.

وی افزود: در زمینه فرآوری گیاهان داروئی، کارخانه‌ای در شهرستان رابر توسط شهید حاج قاسم سلیمانی کلنگ زنی شده و جهاد نصر در حال پیگیری پروژه است و ظرفیت خوبی است که جهاددانشگاهی می‌تواند بحث فناوری پروژه را دنبال کند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=99188
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.