استاندار کرمان خطاب به دستگاه‌های اجرایی:


با مدارا مشکلات تولیدکنندگان را حل کنید

استاندار کرمان گفت: برای حل مشکلات تولیدکنندگان باید مدارا کرد و مشکلات با مذاکره قابل حل و فصل است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، محمدمهدی فداکار عصر روز ۹ اردیبهشت‌ماه در حاشیه بازدید از مجتمع کشت و صنعت هامون ماهان گفت: این مجموعه ظرفیت بسیار خوبی است و با هماهنگی‌های صورت گرفته مشکل تولید علوفه این مجموعه حل خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: باید ساختاری تعریف کنیم که قبل از برخورد و هرگونه اقدام به پلمب و تعطیلی واحدهای بزرگ صنعتی و کشاورزی، مشکلات آنها مورد بررسی قرار گیرد و راه‌حل‌هایی برای رفع آنها ارائه شود و اگر مشکلات برطرف نشد بعد اقدام لازم صورت گیرد.

فداکار ادامه داد: مجموعه ای که زمینه اشتغال چند نفر را فراهم کرده و بخشی از نیاز کشور را تامین می کند، نباید بدون تلاش برای حل مشکل آن، اقدام به تعطیلش کرد.

وی آب و زمین را از دیگر مشکلات این مجتمع برشمرد و تصریح کرد: اداره کل راه و شهرسازی، زمین مورد تقاضای این مجتمع را برای توسعه آن واگذار کند.

رضا حافظی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: به میزان مجوز، زمین در اختیار مجموعه قرار می دهیم.

استاندار کرمان در ادامه عنوان کرد: مجوز برداشت آب این مجتمع ۵۰ مترمکعب است و بخشی از نیاز آبی با بازچرخوانی آب حل می شود و آب شرب مورد نیاز گاوها از طریق چاه تامین و میزان برداشت آب از چاه برای آن مشخص شود.

مهدی بخشی دادستان کرمان نیز گفت: همبستگی بین دستگاه قضایی و اجرایی استان وجود دارد.

او بررسی میدانی مشکلات فعالان اقتصادی را از سیاست‌های دستگاه قضا دانست و تصریح کرد: دستگاه قضا به دنبال ایجاد امنیت خاطر و حفظ شان فعال اقتصادی است.

بخشی تاکید کرد: با همکاری همه ارکان‌ جامعه باید ترک فعل‌ها را به حداقل برسانیم و جلوی ضربه خوردن بخش اقتصادی بگیریم.

در مجتمع کشت و صنعت هامون ماهان ۲۰۰۰ راس دام وجود دارد که روزانه حدود ۳۰ تن شیر تولید می‌کند.

هامون نام تجاری مجتمع کشت و صنعتِ تولیدکننده محصولات لبنی است که شامل مجموعه گسترده ای از واحدهای کشاورزی و صنعتی به وسعت تقریبی ۱۹۵,۰۰۰ مترمربع است.

برپایه این گزارش، این مجتمع فعالیت خود را از سال ۱۳۷۰ با راه اندازی واحدهای مزارع و دامداری آغاز کرده است. همزمان با رشد جمعیتی و اقتصادی کشور و گسترش نیازهای جامعه طرح های توسعه ای گسترده در مجتمع کشت و صنعت هامون به مرحله اجرا و بهره برداری رسید و زیرمجموعه‌های دیگر این مجتمع راه اندازی شد، به طوری که در سال ۱۳۸۱ کارخانه لبنیات هامون و شرکت بازرگانی راستاد تجارت جنوب شرق و در سال ۱۳۸۸ کارخانه تولید خوراک دام و کارخانه تولید کود آلی غنی شده و کارخانه لبنیات هامون که شیر خود را از دامداری تحت نظارت خود تهیه می‌کند، راه اندازی شده‌اند.

کیفیت طبیعی و مغذی شیر و محصولات لبنی تولید شده از مرحله مزرعه تا بسته بندی محصولات لبنی تحت کنترل است و برای اطمینان از کیفیت بالای محصولات لبنی هامون، شیر خام تولید شده در دامداری باید با استانداردهای کیفی مطابق داشته باشد. شیر با کیفیت از گاوهای تحت مراقبت و تغذیه مناسب با اجرای این استانداردهای کیفی بدست می آید.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=103680
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.