پورابراهیمی رئیس مجمع نمایندگان استان:


تعدادی از ادارات کل موفق به جذب اعتبارات عمرانی استانی نشدند

به گزارش کرمان‌نو آن گونه که رئیس مجمع نمایندگان استان امروز به ایسنا گفته ادارات راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، راه شهرسازی، میراث‌فرهنگی، محیط‌زیست، ورزش و جوانان، بنیاد مسکن و آبفای استان بیشترین منابع جذب نشده را به خود اختصاص داده‌اند.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس مجمع نمایندگان استان امروز ۲۹ شهریورماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باتوجه‌به مشکلات و مسائل متعدد در زمینه منابع بودجه‌ای که با هزاران مشکل فراهم و در بودجه لحاظ و به استان‌ها ابلاغ می‌شود، اصلاً قابل‌قبول نیست ریالی از منابع بودجه استان به دلیل عدم مدیریت صحیح مدیران کل ادارات، به خزانه برگشت داده شود.

او تصریح کرد: گزارش‌های روزهای پایانی شهریور از دیوان محاسبات استان و کشور حاکی از این است که تعداد قابل‌توجهی از ادارات کل کرمان متأسفانه علی‌رغم تمام تذکرات انجام شده در جلسات متعدد به‌ویژه شورای برنامه‌ریزی استان، هنوز موفق به جذب اعتبارات عمرانی استانی نشده‌اند.

 نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: باتوجه‌به شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود مبلغ قابل‌توجهی از این منابع که با هزاران مشکل در اختیار استان قرار گرفته، با الزامات قانونی به خزانه کشور برگشت داده شود که این امر به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست.

 پورابراهیمی گفت: گزارش‌ها حاکی از این است ادارات راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، راه شهرسازی، میراث‌فرهنگی، محیط‌زیست ورزش و جوانان، بنیاد مسکن و آبفای استان به بیشترین منابع جذب نشده را به خود اختصاص داده‌اند.

 پورابراهیمی در ادامه بیان کرد: از استاندار کرمان درخواست می‌شود باتوجه‌به فرارسیدن مهلت پایانی جذب اعتبارات عمرانی سال ۱۴۰۱ تمهیدات ویژه‌ای به‌منظور جذب منابع اتخاذ کند تا یک ریال از بودجه این استان به دلیل عدم مدیریت صحیح برگشت داده نشود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=109043
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.