استاندار کرمان:


تعداد اتوبوس‌های استان کرمان برای اعزام زائران اربعین افزایش یابد

استاندار کرمان گفت: بیشتر زائران کرمانی اربعین با اتوبوس جابه‌جا می‌شوند و تعداد اتوبوس‌های استان کرمان برای اعزام این زائران باید افزایش پیدا کند.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، محمدمهدی فداکار، استاندار کرمان عصر امروز در جلسه ستاد اربعین استان کرمان که در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد با بیان اینکه انتقال ریلی زائران از کرمان تا مرز را پیگیری می‌کنیم، اما بار زیادی از دوش استان برنمی‌دارد، اظهار داشت: بیشتر زائران ما با اتوبوس جابه‌جا می‌شوند و باید تعداد اتوبوس در استان را افزایش بدهیم.

وی با بیان اینکه قطار مزایای خاص خودش را دارد و ترافیک جاده را کاهش می‌دهد، گفت: اکنون پرواز کرمان – نجف نیز وجود دارد و بعید می‌دانم که پرواز دیگری اضافه شود.

استاندار کرمان ادامه داد: تا این لحظه از حدود ۴۰ هزار نفر ثبت نامی برای حضور در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین از استان کرمان حدود ۸۰۰ نفر درخواست اعزام از طریق ناوگان هوایی داده‌اند.

وی با بیان اینکه بحث پذیرایی از زوار پاکستانی به بهترین شکل انجام شود، گفت: کنترل‌ها و نظارت‌ها باید به خوبی انجام شود، زیرا یک اشتباه باعث زیر سوال رفتن تلاش‌ها و اقدامات همه می‌شود.

فداکار با اشاره به اینکه شرکت نفت سوخت لازم اتوبوس‌های زوار پاکستانی را تامین کند، تصریح کرد: اگر تغییراتی در تصمیمات به وجود آمد، حتماً تصمیمات جدید اطلاع‌رسانی شود تا مردم دچار سردرگمی نشوند.

وی با بیان اینکه ظرفیت اردوگاه اهواز خوب است، هم دسترسی به آن آسان است و هم امکانات خوبی دارد، افزود: در ارتباط با موکب‌های مستقر در استان کرمان، دستگاه‌های که تعهد خدمت دارند حتماً تعهدات خود را انجام دهند و دستگاه‌های که تعهد مستمر دارند در طول این ایام به درستی کار خود را انجام دهند.

سیدمصطفی آیت‌الهی موسوی معاون امورعمرانی استانداری کرمان نیز در این جلسه، اظهار داشت: ۵۰ دستگاه اتوبوس از طریق صنایع در اختیار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ۵۰ دستگاه اتوبوس نیز از مجموع اتوبوس‌هایی که قرار است از کشورهای همسایه کرایه شود به استان کرمان اختصاص داده شده است، گفت: در مجموع ۱۰۰ دستگاه اتوبوس به سیستم حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان کرمان برای جابه‌جایی زائران اربعین افزوده می‌شود.

معاون امورعمرانی استانداری کرمان با اشاره به اینکه تقویت زیرساخت‌های اردوگاه سپاه در اهواز برای اسکان زائران اربعین در دست اقدام است و ۵ میلیارد تومان از منابع استان برای زیرسازی اردوگاه شهید کازرونی در اهواز اختصاص دادیم، افزود: تامین آب آشامیدنی برای موکب مستقر در ماهان برای اسکان و پذیرایی زائران اربعین نیز پیگیری شده است.

وی با بیان اینکه او با تبیین اقدامات صورت گرفته در زمینه تامین آب اردوگاه اهواز و موکب ماهان، اظهار کرد: آب و فاضلاب و آب منطقه ای مقرر شد ۱۰۰ هزار آب معدنی برای اردوگاه ماهان تامین کنند. همچنین مقرر شد سرویس های بهداشتی این موکب کامل تجهیز شود و هزینه های آن را بنیاد مسکن متقبل شده است.

آیت‌الهی موسوی با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم برای رفع مشکلات سوخت و روشنایی موکب ماهان با دستگاه‌های مربوطه انجام شده است، بیان کرد: نظارت بر قیمت بلیت‌ها با حساسیت زیاد انجام شود تا دیگر امسال شاهد دلال بازی‌ها و بازار سیاه نباشیم.

رحمان جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این جلسه اظهار داشت: قیمت بلیت اتوبوس VIP از کرمان به شلمچه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و اتوبوس کلاسیک یک میلیون و ۵۰ هزار تومان و قیمت بلیت اتوبوس ۴۴ نفره ۷۷۱ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه حمل و نقل ناوگان هوایی به روال قبل است، گفت: یک قطار به مقصد اهواز خواهیم داشت و تاریخ آن به‌زودی از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان تصریح کرد: اردوگاه شهید کازرونی کرمان در اهواز از ۲۸ مردادماه آماده اسکان و از یکم شهریورماه آماده پذیرایی از زوار اربعین حسینی است و زائران کرمانی می‌توانند از خدمات اسکان، تغذیه و پارکینگ استفاده کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان نیز در این جلسه گفت: در سامانه سماح ۷ هزار و ۷۰۰ نفر از استان کرمان زمان اعزام خود را در تاریخ ۳۱ مردادماه و یکم شهریور ثبت کرده‌اند.

رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این جلسه گفت: تیم‌های پزشکی و کمک رسانی جمعیت هلال احمر استان کرمان در هتل بوستان نجف، مرز مهران و حیدریه عراق مستقر هستند؛ این تیم‌ها آماده خدمات به زائرانی هستند که درگیر بیماری زمینه‌ای یا بیماری‌های فصلی عراق و غیره هستند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=107703
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.