طبق ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهور


جزئیات سقف پاداش و مزایای کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲

 بر اساس ابلاغیه اخیر معاون اول رئیس‌جمهوری، کارمندان دولت تا ۱۰ میلیون تومان پاداش‌های مناسبتی دریافت خواهند کرد که بسته به وضعیت تأهل و تعداد فرزند این مبلغ متفاوت خواهد بود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، طبق ابلاغیه اخیر معاون اول رئیس‌جمهوری در تاریخ چهارم مردادماه امسال در زمینه پرداخت انواع پاداش و مزایا به کارکنان دولت، دستگاه‌های اجرایی که عملکرد کلی آن‌ها بر اساس مجموع امتیاز مکتسبه در عمومی و اختصاصی سال ۱۴۰۱ در سطح «عالی» و «خوب» ارزیابی شده باشد، مجازند یک‌بار در سال پاداشی تحت عنوان پاداش تشویقی تا یک‌صد میلیون ریال به هر یک از کارکنان خودپرداخت کنند.

در یکی دیگر از ماده‌های این ابلاغیه نیز درباره پرداخت‌های مناسبتی به همه مشمولان (کارمندان دولت) این‌گونه توضیح داده شده است که انواع پاداش و مزایای قابل‌پرداخت در قالب چهار جدول آمده است.

به‌عنوان‌مثال در جدول شماره یک انواع مزایای جانبی در دسته‌بندی‌های «معیشتی» شامل (خوراک، حمل‌ونقل، مسکن، بهداشت و سلامت)، «رفاهی» شامل (تفریحی و ورزشی، انگیزشی و تشویقی و حمایتی و هدایا) و «جوانی جمعیت» تحت عنوان تحکیم خانواده و افزایش جمعیت شرح داده شده است. هر یک از سه دسته‌بندی ذکر شده به ترتیب ۳۰ تا ۷۰ درصد، ۲۵ تا ۵۵ درصد و پنج تا ۱۵ درصد از کل بودجه در نظر گرفته شده برای مزایای جانبی سهم دارند.

جدول شماره «۲» به کمک‌هزینه مسکن اختصاص دارد. این مبلغ برای همه مشمولین یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، به‌ازای سرپرست خانوار ۵۰۰ هزار تومان و به‌ازای هر فرزند تحت تکفل ۴۰۰ هزار تومان است.

جدول شماره «۳» این ابلاغیه به مبالغ پرداختی در مناسبت‌های مختلف اختصاص دارد. همه مشمولان یعنی کارکنان دولت در مناسبت‌های تعیین شده در هر سال مبلغ ۱۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد. این مبالغ برای روز زن و روز مرد برای همه کارکنان مجرد، متأهل و دارای فرزند یکسان است؛ اما مبلغ و نحوه پرداخت آن در دیگر مناسبت‌ها به‌ازای سرپرستی خانوار و تعداد فرزند متفاوت خواهد بود.

البته دو استثنا دیگر هم وجود دارد و آن اینکه مبلغ تعیین شده برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به‌عنوان یک مناسبت ملی به‌ازای هر فرزند محصل یا دانشجو قابل‌پرداخت است و مبلغ تعیین شده برای روز خاص کارکنان دستگاه‌ها مانند روز معلم، پرستار، کارمند و غیره صرفاً یک‌بار در سال قابل‌پرداخت خواهد بود.

62684745

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=106996
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.