استاندار کرمان:


در طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان خیلی عقب هستیم

استاندار کرمان در اولین جلسه شورای مسکن استان کرمان در سال ۱۴۰۳ اعلام کرد که در طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان خیلی عقب هستیم. تاکنون بارها مردم نسبت به روند کند پروژه‌های دولتی مسکن معترض شدند.

به گزارش کرمان‌نو، محمدمهدی فداکار با اشاره به اینکه باید زیرساخت‌ها به محل زمین برسد تا مردم شروع به ساخت کنند، گفت: وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان باید تعیین تکلیف شود و در جلسات چیزهایی گفته می‌شود؛ اما هنوز به سامان نرسیده است.
استاندار کرمان با بیان اینکه تا وقتی که امکان رویت قطعه زمین در محل ساخت نباشد، مردم که نمی‌توانند اقدام به ساختمان‌سازی کنند، افزود: آماده‌سازی تمام زمین‌هایی که به طرح نهضت ملی مسکن الحاق شدند باید بلافاصله آغاز شده و به اتمام برسد.

او با اشاره به اینکه ادارات برق و آب نیز بلافاصله باید کار خود را شروع کنند، بیان کرد: این ادارات منتظر مرکز نباشند و از محل اعتبار استانی این کار را شروع کنند؛ ادارات راه و شهرسازی شمال و جنوب استان کرمان هم موظف هستند کار آماده‌سازی زمین‌های الحاق شده را بلافاصله به اتمام برسانند و زمین‌ها را واگذار کنند.
فداکار با بیان اینکه حجم بالایی از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن استان در شهر کرمان قرار دارند، گفت: کار اصلی در مرکز استان است که باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد؛ هم آماده‌سازی و هم تأمین زیرساخت‌های آب و برق طرح نهضت ملی مسکن جدی است و باید هر چه سریع‌تر انجام شود.
او با اشاره به اینکه ادارات آب و فاضلاب تأمین آب زمین‌هایی که آماده‌سازی آنها انجام شده است را بلافاصله آغاز کند، افزود: تا اعتبار ملی بیاید، اعتبار اولیه استانی برای این کار پرداخت می‌شود.
استاندار کرمان پیش از سال جدید اعلام کرده بود که مسکن و سرمایه‌گذاری مهم‌ترین اولویت‌های کرمان در ۱۴۰۳ خواهد بود. تاکنون بارها کرمان شاهد اعتراضات مرتبط با پروژه‌های ملی مسکن بوده است و مردم بارها نسبت به روند کند پروژه‌های دولتی معترض شدند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=116822
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.