نامه‌ استعفای شهردار کرمان؛


استعفای شهردار کرمان تأیید شد

نامه استعفای سعید شعرباف تبریزی از شهرداری کرمان در رسانه‌ها منتشر شده است، او در این نامه خطاب به رئیس شورای شهر کرمان توصیه کرده که فردی به نام تویسرکانی شهردار آینده کرمان باشد.

 به گزارش کرمان‌نو و به نقل از ایرنا شعرباف در نامه استعفای خود، به طور تلویحی، دلیل استعفا را کارشکنی، همدلی و همراهی نداشتن کامل اعضای شورا و نگرانی از تحقق بودجه و برنامه‌هایش برای سال آینده دانسته است.
شعرباف نوشت: «تا تنها سفارش و حجت شرعی اصلی بنده برای نگارش این استعفا که از نظر بنده شرط اصلی موفقیت مدیریت شهری در ادامه کار است این است که به‌هیچ‌وجه سرپرست موقت برای شهرداری انتخاب نشود و سرپرست همان شهردار آینده باشد که نظر بنده و حجت شرعی و مشورت تخصصی اینجانب استفاده از آقای تویسرکانی در جایگاه سرپرستی و در ادامه شهردار آینده است.»

 متن نامه استعفای سعید شعرباف تبریزی، شهردار کرمان در اختیار ایرنا قرار گرفت و مقرر است به‌زودی توسط اعضای شورای اسلامی این کلان‌شهر بررسی و به رأی گذاشته شود.

نامه استعفای شعرباف در تاریخ ۲۴ دی‌ماه جاری خطاب به رئیس شورای اسلامی شهر کرمان ارسال شده است.

170866532 1

 شعرباف در نامه استعفای خود، به طور تلویحی، دلیل استعفا را همدلی و همراهی نداشتن کامل اعضای شورا و نگرانی از تحقق بودجه و برنامه‌هایش برای سال آینده دانسته است.

قرار است به‌زودی استعفای شهردار کرمان در جلسه علنی شورای شهر مورد بررسی و اظهارنظر قرار گیرد.

 در بخشی از نامه استعفای شعرباف با اشاره به اینکه تلاش وی در ۲ سال گذشته توجه به زیرساخت‌های اساسی و اولویت‌دار این شهر و جبران عقب‌ماندگی‌ها بوده، آمده است: در آستانه سال ۱۴۰۳ و باتوجه‌به شرایط ویژه سال آینده، به لحاظ حجم پروژه‌ها و اقدامات زیرساختی و لزوم هماهنگی، همراهی و همدلی حداکثری میان اکثریت قاطع شورای شهر و تیم مستقر شهرداری که شرط اصلی موفقیت در خدمت‌رسانی و در نتیجه سربلندی نیروهای معتقد به گفتمان انقلاب اسلامی است و باتوجه‌به شرایط فعلی حاکم در فضای تعامل میان اعضای شورای شهر و شهرداری، تصمیم گرفتم استعفای خود را تقدیم کنم.

او در ادامه نامه فردی را نیز به نام آقای «تویسرکانی» به‌عنوان جایگزین پیشنهاد داده و تأکید کرده است: تنها سفارش و حجت شرعی اصلی بنده برای نگارش این استعفا که از نظر بنده شرط اصلی موفقیت مدیریت شهری در ادامه کار است این است که به‌هیچ‌وجه سرپرست موقت برای شهرداری انتخاب نشود و سرپرست همان شهردار آینده باشد که نظر بنده و حجت شرعی و مشورت تخصصی اینجانب استفاده از آقای تویسرکانی در جایگاه سرپرستی و در ادامه شهردار آینده است.

 گفته می‌شود تویسرکانی از مدیران یکی از سازمان‌های نظارتی است که در حوزه مدیریت شهری سابقه فعالیت داشته است.

 شعرباف تبریزی ۲۴ مهر سال ۱۴۰۰ با حکم وزیر کشور به‌عنوان شهردار کرمان منصوب شد؛ وی ششم شهریورماه همان سال با رأی اعضای شورا انتخاب شده بود.

 طی روزهای اخیر در حالی برخی خبرهای غیررسمی مبنی بر استعفای شعرباف انتشاریافته که برخی صاحب‌نظران و رسانه‌ها از این استعفا درحالی‌که مدیریت شهری باید بودجه و لوایح سال آینده را تدوین کند و سال آینده، سال انتهایی این دوره از مدیریت شهری است، اظهار نگرانی کرده بودند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=113820
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.