مدیرکل راهداری کرمان خبر داد؛


افزایش ۱۰ درصدی ترددهای جاده‌ای استان کرمان در خردادماه ۱۴۰۳

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان گفت: ترددهای جاده‌ای استان کرمان در خردادماه امسال نسبت به خرداد سال گذشته ۱۰درصد افزایش داشته و ماه آخر بهار سال جاری حدود سه میلیون و ۹۵ هزار وسایل نقلیه بین استانی نیز توسط سامانه‌های هوشمند جاده‌ای مرکز مدیریت راه‌های شمال استان ثبت شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، علی عبداللهی، با اشاره به این که به‌وسیله دستگاه‌های ترددشمار آنلاین اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، با ثبت مجموع روزانه حدود ۳۰ هزار تردد، محور کرمان – ماهان، مسیر هفت باغ علوی در مسیر رفت‌وبرگشت به‌عنوان پرترددترین محور استان مشخص شده، اظهار کرد: بعد از آن محورهای بردسیر – سیرجان، جوپار – کرمان، شهربابک – سیرجان و سیرجان – نیریز به ترتیب بیشترین تردد را داشته‌اند.

 به گفته او، بر اساس اطلاعات اخذ شده از دوربین‌های پلاک‌خوان جاده‌ای طی خردادماه سال جاری، حدود ۹۳۰ هزار پلاک به ترتیب از استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، یزد، مازندران و… ثبت شده است.

 طبق اعلام مدیرکل راهداری استان کرمان، بر اساس داده‌های مرکز مدیریت راه‌های حوزه شمال استان کرمان، پلاک‌های ثبت شده در خردادماه سال جاری، حدود ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تردد در استان کرمان ثبت شده که از این میزان حدود ۵۹۰ هزار تردد آن دارای تخلف است.

 او با اشاره به اینکه بیشترین تخلف صورت‌گرفته در جاده‌های استان مربوط به‌سرعت غیرمجاز است، گفت: تخلف بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت، تجاوز از سرعت مجاز در این بازه بیش از ۲۲۰۰ مرتبه تکرار شده که نیازمند توجه ویژه و برخورد جدی از سوی مسئولان مربوطه است.

 بر اساس اعلام عبداللهی، از مجموع ۵۹۰ هزار تردد داری تخلف ۱۴۰ هزار آن مربوط به وسایل نقلیه شخصی، ۱۹ هزار کامیون‌های کشنده، ۵۲۰۰ تخلف مربوط به اتوبوس و مینی‌بوس و ۸۰۰ تخلف نیز توسط خودروهای سواری کرایه بین‌شهری و حدود ۱۳ هزار و ۲۰۰ تخلف مربوط به سایر ناوگان سنگین است.

او محورهای دارای بیشترین تخلف سرعت در خردادماه امسال را محور کرمان – باغین، شهربابک – انار، ماهان – بم، سیرجان – شهربابک و بالعکس اعلام کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=119849
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.