فرماندار کرمان اعلام کرد


امکان جیره‌بندی آب در شهر کرمان وجود ندارد

به گفته فرماندار کرمان امکان جیره‌بندی آب شرب در شهر کرمان همراه با برنامه زمان‌بندی، به دلیل نوع سیستم شبکه توزیع آب وجود ندارد، پس بنابراین اجرای طرح جیره‌بندی آب در شهر کرمان منتفی خواهد بود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از مهر، بابایی فرماندار کرمان به تلاش‌ها برای حل مشکل کمبود آب و قطعی آب در برخی از نقاط و شهرک‌های کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون با مجوز شورای تأمین شهرستان با استفاده از تانکرهای سپاه، ارتش و نیز آب و فاضلاب به تعدادی از شهرک‌ها از جمله همت، ۱۴ معصوم، مطهری و منطقه سعیدی و سایر نقاط، عملیات آبرسانی به مردم در حال اجرا است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۱۰ چاه آب در مدار استخراج آب و تزریق آب به شبکه آب آشامیدنی شهر کرمان هستند و قرار است ۸ حلقه چاه جدید نیز حفر و به این تعداد اضافه شود.

وی گفت: تا پایان هفته آینده ۲ چاه جدید در منطقه دشت حسین آباد و یک چاه جدید در منطقه دشت جوپار وارد مدار و به شبکه تأمین آب شرب شهر کرمان اضافه خواهند شد.

گرمای بیش از حد هوا در کرمان علت اصلی افزایش مصرف آب

فرماندار کرمان، گرمای بیش از حد هوا در کرمان را علت اصلی افزایش مصرف آب و مشکلات ایجاد شده در کمبود آب شرب عنوان کرد و اظهار داشت: روزانه ۱۶۵ هزار متر مکعب آب به شبکه آب شرب کرمان تزریق می‌شود.

بابایی سپس به در پاسخ به برخی شایعات مبنی بر جیره‌بندی آب در شهر کرمان گفت: طبق اطلاعات فنی موجود، امکان جیره‌بندی آب شرب در شهر کرمان همراه با برنامه زمان‌بندی، به دلیل نوع سیستم شبکه توزیع آب وجود ندارد، پس بنابراین اجرای طرح جیره‌بندی آب در شهر کرمان منتفی خواهد بود.

حدود یک چهارم جمعیت استان کرمان در شهر کرمان ساکن هستند

وی به جمعیت ۸۰۰ هزار نفری کرمان اشاره کرد و افزود: حدود یک چهارم جمعیت استان کرمان در شهر کرمان ساکن هستند و صرفه جویی و مصرف بهینه آب می‌تواند، مشکلات موجود را کاهش دهد.

وی در ادامه یکی از علت‌های ایجاد مشکلات کاهش فشار و نیز قطعی آب را افزایش تعداد منبع‌های ذخیره آب در منازل مسکونی و گذاشتن پمپ‌های غیر مجاز قبل از کنتور در برخی نقاط شهر عنوان کرد و گفت: با توجه به آمارهای هواشناسی مبنی بر تداوم گرما تا هفته آینده، مردم آب را به صورت بهینه مصرف کنند تا میزان مشکلات موجود کاهش یابد.

طرح انتقال آب از خلیج فارس به شهر کرمان

فرماندار کرمان گفت: طرح انتقال آب از خلیج فارس به شهر کرمان به طور جدی از سوی استاندار کرمان در حال پیگیری است، این طرح با تأمین مالی گسترده در حال اجراست و همه تلاش‌ها این است تا طبق زمانبندی به طور کامل اجرا و عملیاتی شود تا مشکل تأمین آب شرب کرمان حل شود.

بابایی ابراز امیدواری کرد این طرح تا پایان امسال اجرایی شود، اما اطلاع رسانی بیشتر در خصوص انتقال آب از خلیج فارس به شهر کرمان را به استانداری کرمان و آب منطقه‌ای ارجاع داد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=105878
2 نظرات
  1. شیوا می گوید

    چقدر دروغ پولدارا دارن استخراشون رو پر میکنن

  2. نتت می گوید

    کرمان نگو بگو افغانستان ومسیر کرمان به رفسنجان یکسره در حال انتقال افغانی هستن وهمه خوابند خدا لعنت کنه این شوتی سواران را

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.