وزیر کشور در ستاد بحران استان:


سازه‌های غیرمقاوم تعیین تکلیف شود

وزیر کشور خواستار تعیین تکلیف سازه‌های غیر‌مقاوم شد و گفت: این سازه‌ها در زمان بحران مشکل‌ساز می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از مهر،‌ احمد وحیدی صبح پنج‌شنبه در ستاد بحران استان کرمان اظهار داشت: بحران شرایط ویژه‌ای است، حوادث غم‌انگیز و تلخی در بحران داریم که آثار و نتایج آن برای سال‌ها و بلکه قرن‌ها در تاریخ یک ملت باقی می‌ماند.

 وی بیان کرد: اینکه در زمان بحران، عده‌ای قیام کنند و در کنار مردم باشند و پیش‌بینی و پیشگیری را انجام دهند و اگر خدایی نکرده اتفاقی افتاد در صحنه باشند، خیلی مهم است.

 وزیر کشور از اعضای ستاد بحران به‌عنوان جهادگران خاموش در لحظات بحرانی نام برد که در کنار مردم هستند و این را بسیار ارزشمند دانست.

 وحیدی بیان داشت: چند مسئله مهم در بحران داریم و بحث دانش خیلی مهم است و زمانی که بحران آغاز می‌شود و شرایط را از حالت عادی خارج می‌کند، دانش کافی، مسئله اول برای احاطه بر اتفاقات است.

 وی ادامه داد: بعضی موارد بحرانی مانند سیل یا آتش‌سوزی را می‌توان تا حدود بسیاری پیشگیری کرد و این در شرایطی است که دانش بشری برای پیش‌بینی زلزله هنوز کم است، اما ساخت‌وساز درست داشته باشیم، خسارت کمتری را شاهد خواهیم بود.

 وی از وجود سازه‌های ناپایدار در کشور سخن به میان آورد و اظهار داشت: ستاد بحران باید نسبت به سازه‌های ناپایدار حساس باشد، زیرا مصیبت‌های فراوانی با کمترین لرزش و تنش اتفاق می‌افتد.

 وحیدی عنوان کرد: دستور کار بحران فقط به لحظه بحران نیست و باید پیش‌بینی‌های لازم برای بحران انجام شود و با برنامه مشخص برای برطرف‌کردن مشکلات گام برداشت، زیرا بعضی از موارد فوری و فوتی است و باید به‌فوریت انجام شود.

 وی همچنین رصد دائم وضعیت را مورد تأکید قرارداد و گفت: زمانی که اطلاعات جمع‌آوری شود، در نتیجه دانش استان را افزایش می‌دهد و لازم است سالانه دو یا سه مانور برای استان کرمان داشته باشیم.

 وزیر کشور در پایان سخنان خود تصریح کرد: بحران از حیثی مانند جنگ است و باید کاملاً مجهز باشیم و باید پشت سر مدیریت بحران همدانش و یکپارچگی باشد و فرماندهی واحد در بحران بسیار مهم است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=106481
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.