برگزاری نخستین همایش توسعه پایدار در معادن

نخستین همایش توسعه پایدار در معادن و صنایع معدنی ۲۸ و ۲۹دی ماه برگزار می‌شود.

به گزارش کرمان نو، معدنکاری و صنایع معدنی همواره منجر به تغییرات محیط‌زیستی، اجتماعی و اقتصادی در جوامع و مناطق میزبان خود می‌شوند. بنابراین کنترل و کاهش آثار منفی این‌ها لزومه توسعه پایدار و جلب رضایت جوامع محلی است. در این راستا نخستین همایش توسعه پایدار در معادن و صنایع معدنی ۲۸ و ۲۹دی ماه برگزار می‌شود.

برگزار کندگان این همایش شرکت «پایش معدن هوشمند پاسارگاد» موسسه فعال در زمینه بهبود استانداردهای معدن‌کاری و صنایع معدنی و موسسه مطبوعاتی پیام‌آوران ناشر روزنامه «پیام ما» هستند.
این همایش می‌کوشد بستری فراهم کند تا مسائل پیش روی فعالیت معادن و صنایع معدنی در حوزه‌های مرتبط با توسعه پایدار از سوی کارشناسان، تسهیلگران جوامع محلی و مدیران معادن و صنایع مرتبط مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.
همایش اصلی طی دو روز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به دو شیوه حضوری (به صورت محدود) و آنلاین برگزار می‌شود. روز اول همایش سخنران‌های کلیدی سخنرانی می‌کنند، و روز دوم پنل‌های تخصصی برگزار می‌شود.
با توجه به اینکه یکی از چالش‌های برگزاری همایش‌های تخصصی در ایران کم اثر بودن آن‌ها در حوزه سیاست‌گذاری و بهبود رفتار مخاطبان اصلی است، برای رفع این چالش و تقویت اثرگذاری همایش مجموعه مقالات و سخنرانی‌ها در قالب ویژه‌نامه مکتوب از سوی برگزارکنندگان منتشر خواهد شد. همچنین یک ویدیوی خبری از همایش منتشر شده و خلاصه سیاستی نشست‌ ها برای مسئولان فرستاده خواد شد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=83565
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.