حذف کاربران قدیمی برای افزایش امنیت

واتس اپ اعلام کرده که با به روز رسانی نسخه جدید این برنامه، کاربران که از نسخه های قدیمی ایفون و سیتم عامل اندروید استفاده میکردند دیگر قادر به استفاده از این برنامه نیستند.

به روز رسانی جدید واتس اپ سبب می شود از امروز 12 بهمن 1398 (یکم فوریه ۲۰۲۰) دسترسی میلون ها کاربری که از آیفون ها و دستگاه های قدیمی اندروید استفاده می کنند، به این برنامه قطع شود.

واتس اپ اعلام کرده آیفون هایی که دارای سیستم عامل iOS ۸ یا قدیمی تر هستند( دستگاه های آیفون ۴ یا قدیمی تر) تحت تاثیر این به روز رسانی قرار می گیرند. اما دستگاه های آیفون۴اس، تمام مدل های آیفون ۵ و تمام مدل های آیفون۶ همچنان از پشتیبانی واتس اپ بهره می برند.

علاوه بر آن موبایل هایی که سیستم عامل آنها اندروید۲.۳.۷(اندروید جینجربرد) و قدیمی تر است نیز تحت تاثیر این به روز رسانی غیر فعال می شوند.

این در حالی است که در پایان ۲۰۱۹ میلادی نیز دسترسی عده زیادی از کاربران دستگاه های مختلف از جمله موبایل های ویندوز فون به این پیامرسان قطع شد.

واتس اپ اعلام کرده این به روز رسانی برای مسدود کردن افرادی لازم است که از نسخه های قدیمی اندروید یا سیستم iOS استفاده می کنند تا به این ترتیب امنیت کاربران آن حفظ شود.

این پیام رسان در یک پست وبلاگی نوشت: از آنجا که برنامه ما برای این سیستم های عامل توسعه نمی یابد، برخی از قابلیت ها ممکن است از کار بیفتند. در نتیجه توصیه می شود کاربران از جدیدترین نسخه اندروید یا iOS استفاده کنند.

به روز رسانی جدید واتس اپ بدان معنا است که دستگاه های بدون پشتیبانی نمی توانند حساب های کاربری جدید بسازند یا حساب های فعلی را تایید کنند.

 

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=41486
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.