معاون دادگستری استان کرمان:


با آسیب‌های اجتماعی نوپدید در مراکز دانشجویی و دانش‌آموزی مواجه هستیم

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: با آسیب‌های اجتماعی پیچیده و نوپدید در سطح جامعه به خصوص در مراکز دانشجویی و دانش آموزی روبه‌رو هستیم.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، سیدمهدی قویدل، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان صبح امروز پنجشنبه ۶ مهر در اولین جلسه اجرای طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه دانشجویی که با حضور نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی استان کرمان برگزار شد، با اشاره به اهداف برگزاری این جلسه، اظهار داشت: آگاهی‌بخشی در خصوص آسیب‌های اجتماعی به دانشجویان ضرورت دارد و امیدوار هستیم با برگزاری این جلسات بتوانیم برنامه‌ای منسجم برای اقداماتی همسان و مشارکت پایاپای داشته باشیم تا قدم‌های مؤثری برای برطرف‌شدن آسیب‌های اجتماعی برداریم.

او با اشاره به اینکه بحث فضای مجازی بسیار مهم است، افزود: مهم‌ترین مسیری که دانشجویان با آن ارتباط دارند فضای مجازی است که می‌توان از این موقعیت برای آگاهی‌بخشی آنان در خصوص کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد تا برنامه‌های خود را عملیاتی کنیم.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با بیان اینکه ۶۳۱ سمن در استان شناسایی و بانک اطلاعاتی آنها هم تشکیل شده است، گفت: در حال حاضر ۹ سمن در حوزه اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی مرتبط با مواد مخدر فعالیت دارند.

او با بیان اینکه اقدامات مشارکتی مدنظر ما در حوزه کاهش آسیب اعتیاد در ۳ زمینه است، تصریح کرد: کاهش اعتیاد برای افراد درگیر، درمان آنها و پیشگیری‌های لازم که با آموزش و سایر موارد محقق می‌شوند، از جمله ابعاد مهم برای همسان‌سازی جهت هدف مشترکمان است.

قویدل با بیان اینکه در نظر داریم که از ظرفیت سمن‌ها در این حوزه استفاده شود، افزود: از ظرفیت‌هایی که معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دارد و همچنین ظرفیت دانشگاه‌ها، دستگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی که مسئولیت اجتماعی دارند نیز باید استفاده شود.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با تأکید بر اینکه هدف مشترکمان باید کاهش، درمان و پیشگیری باشد، ادامه داد: باید با همکاری یکدیگر کاری نتیجه‌بخش، کاربردی و عملیاتی داشته باشیم.

قویدل با بیان اینکه با آسیب‌های اجتماعی پیچیده و نوپدید در سطح جامعه به‌خصوص در مراکز دانشجویی و دانش‌آموزی مواجه هستیم، عنوان کرد: کاهش، درمان و پیشگیری مهم‌ترین اهدافی است که باید در محور اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد مدنظر دستگاه‌های مرتبط باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=109380
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.