معاون دادگستری اعلام کرد


بلاتکلیفی بسیاری از مصوبات شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان کرمان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: از سال ۹۹ تاکنون در شورای پیشگیری و حفظ حقوق بیت‌المال نزدیک به ۲۰۰ مصوبه درباره حاشیه‌نشینی داشته‌ایم که بخش زیادی از آنها معطل مانده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، سیدمهدی قویدل امروز ۲۸ دی‌ماه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان کرمان با اشاره به اینکه در حوزه مقابله با حاشیه‌نشینی، دچار یک دور باطل هستیم که مشکلاتی را نیز ایجاد کرده، افزود: از سال ۹۹ تاکنون در شورای پیشگیری و حفظ حقوق بیت‌المال نزدیک به ۲۰۰ مصوبه درباره حاشیه‌نشینی داشته‌ایم که بخش زیادی از آنها معطل مانده است.

وی بر تعیین تکلیف اجرای طرح کاداستر تاکید کرد و ادامه داد: پنجره واحد زمین در سطح کشور در دست اجراست و به زودی تمامی دستگاه‌ها باید اطلاعات خود را در این زمینه بارگذاری کنند و در صورت عدم بارگذاری، به عنوان ترک فعل مورد برخورد قانونی قرار می‌گیرد.

همچنین سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون امور عمرانی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: در گذشته اقداماتی به منظور ساماندهی حاشیه‌نشینی انجام شده که یا در قالب تخریب بوده و یا از طریق خدمات‌رسانی به ساکنان مناطق حاشیه‌نشین انجام شده اما به دلیل عدم کنترل، موضوع حاشیه‌نشینی توسعه یافته است.

وی تراکم پایین جمعیت در مناطق حاشیه‌نشینی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در اولویت‌بندی اقدامات اولیه شناسایی سکونتگاه‌های غیررسمی، اولویت‌بندی سکونتگاه‌های غیررسمی شناسایی شده، مطالعه روش کار و تعیین وضعیت بازنگری طرح‌ها مورد تاکید قرار دارد.

موسوی بیان کرد: سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی، قانون شهرداری‌ها ماده ۹۹ و ۱۰۰، قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب برق، تلفن و گاز، قانون حمایت از بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارامد شهری، قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و سند ملی راهبردی احیاء _ بهسازی و نوسازی و توانمندسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد از جمله ظرفیت‌های قانونی برای ساماندهی حاشیه‌نشینی است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=100698
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.