رییس کل دادگستری استان:


صدور بیش از ۲۴۸۱ رای جایگزین حبس در کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در شش ماهه گذشته بالغ بر ۲ هزار و ۴۸۱ مورد رای جایگزین حبس از سوی قضات در استان کرمان صادر شده است که با صدور این آرا از ورود این افراد به زندان‌ها جلوگیری شده است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در شش ماهه گذشته بالغ بر ۲ هزار و ۴۸۱ مورد رای جایگزین حبس از سوی قضات در استان کرمان صادر شده است که با صدور این آرا از ورود این افراد به زندان‌ها جلوگیری شده است.
وی بیان کرد: شهرستان‌های کرمان، زرند و جیرفت به ترتیب با صدور ۳۶۰، ۳۲۱ و ۲۰۹ رای جایگزین حبس بیشترین میزان صدور آرای جایگزین حبس را داشته‌اند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه اجرای مجازات‌های جایگزین حبس، موجب می‌شود محکومین بدون ورود به زندان، از برچسب‌های مجرمانه فاصله بگیرند و زمینه جهت بازاجتماعی شدن آن مهیا شود، افزود: این آرا در مواردی که جرم آثار اجتماعی شدیدی نداشته باشد، از سوی قضات مورد استفاده قرار می‌گیرند.
حمیدی گفت: در پی پیروزی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران و در راستای اجرای دستور رئیس قوه قضائیه برای بهره‌مندی زندانیان از ارفاقات قانونی در ۲ روز گذشته ۴۴ نفر از مددجویان از زندان کرمان آزاد شدند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=98927
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.