در همایش رؤسا و دادستان‌های سراسر استان کرمان مطرح شد


ضرب‌الاجل دادستان کرمان برای تحویل سلاح‌های غیرمجاز

دادستان کرمان به طرح جمع‌آوری سلاح در استان به ویژه در شهرستان‌های جنوبی اشاره کرد و گفت: به زودی اطلاعیه‌ای برای تحویل سلاح‌های غیرمجاز به دارندگان این نوع سلاح‌ها داده می‌شود و پس از آن با دارندگان این سلاح‌ها برخورد قاطع و بازدارنده انجام خواهد شد.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایسنا، مهدی بخشی امروز ۳۱ تیرماه در همایش رؤسا و دادستان‌های سراسر استان کرمان با بیان اینکه متأسفانه پس از اعتراضات سال گذشته سلاح‌هایی وارد کشور شد و در این رابطه اقدامات برخوردی مناسبی در استان کرمان انجام شده، اظهار کرد: در رابطه با جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز و برخورد با دارندگان سلاح‌های غیرمجاز هماهنگی‌های لازم در شورای تأمین استان انجام شده است.

 وی برخورد با سارقان سیم‌های برق را از دیگر موارد اولویت‌دار در استان کرمان برشمرد و تأکید کرد: با مدیریت جدید فرماندهی انتظامی استان کرمان روحیه جدیدی در مسیر مبارزه با سرقت شکل می‌گیرد و در کنار آن با راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد، می‌توان تا ۶۰ درصد جرایم این حوزه را تا پایان سال جاری کاهش داد.

 مدعی‌العموم در استان کرمان، مدیریت مبارزه با قاچاق سوخت را مورد تأکید قرار داد و گفت: این موضوع نیز تا حدودی رها شده است و در این رابطه همه نگاه‌ها به سمت دستگاه قضائی است و باید تبیین شود که هر یک از دستگاه‌ها در این زمینه چه مسئولیتی بر عهده دارند.

 بخشی ضمن تأکید بر این مطلب که دستورات قضائی لازم برای برخورد ضابطان با هرگونه مصادیق کشف حجاب صادر شده، تصریح کرد: ضابطان قضایی باید به وظایف خود در این حوزه عمل نمایند.

 وی از دستگاه قضائی به‌عنوان نهادی مطالبه‌گر یادکرد و ضمن تأکید بر این مطلب که باید از دستگاه‌های مختلف در رابطه با اجرای وظایف آنها مطالبه‌گری کنیم، بیان کرد: کنترل جمعیت کیفری از وظایف ماست و در این رابطه باید توجه داشت که امنیت جامعه فدای این موضوع نشود؛ زیرا به هر قیمتی نمی‌توان این سیاست را اجرایی کرد.

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان، حفظ امنیت روانی مردم در فضای مجازی و حقیقی را از تأکیدات ریاست قوه قضائیه برشمرد و گفت: نباید اجازه داد که شایعات و فضاسازی‌های علیه دستگاه قضائی از سوی افرادی که سواد و تخصص را ندارند و بنا به غرض‌ورزی‌های شخصی مطالبی را مطرح می‌کنند، موجب برهم‌زدن امنیت و آرامش روانی مردم گردد.

 بخشی شناسایی و برخورد با باندهای قاچاق مواد مخدر را مورد تأکید قرار داد و گفت: رعایت حقوق عامه و حمایت از اقتصاد مقاومتی نیز باید در سرلوحه کار رؤسای حوزه‌های قضایی و دادستان‌های استان قرار گیرد.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=106730
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.