نماینده مردم سیرجان در مجلس مطرح کرد


سوءمدیریت و رانت؛ دلایل اصلی شرایط نابسامان زندگی

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بزرگترین مشکل سوء مدیریت گفت: متاسفانه بدلیل رانت، افرادی بکار گرفته می‌شوند که در زمینه مسئولیتی که بر عهده آنان گذاشته شده، تخصص و تجربه‌ای ندارند و همین امر باعث می‌شود تا همیشه در نامناسب‌ترین شرایط زندگی کنیم.

نماینده سیرجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه به اندازه کافی از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان استفاده نکرده‌ایم گفت: در مورد شرکت‌های دانش بنیان بیشتر حرف زده‌ایم و با عمل فاصله معناداری داشته‌ایم.

شهباز حسن‌پور بیگلری با تاکید بر اینکه استفاده از فناوری روز باعث بهبود شرایط زندگی می‌شود گفت: متاسفانه هنوز از شرایط فناوری‌های روز استفاده خوبی نکرده‌ایم و همچنان بر زندگی در شرایط نامناسب اصرار داریم.او با اشاره به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری گفت: رهبری سال جاری را دانش بنیان نامگذاری کردند تا بدانیم باید بر محور علم روز گام برداریم و از شرایط بهترین استفاده را ببریم، در حالی که از توانمندی‌های علمی روز بهره لازم را نبرده ایم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه کافی است به اطراف نگاه کنیم تا متوجه شویم چقدر نسبت به فناوری روز جهان فاصله داریم گفت: در کشوری زندگی می‌کنیم که بیشترین زمان تابش خورشید را داریم، اما چند درصد از انرژی خورشیدی استفاده کرده ایم؟

او با اشاره به اینکه بیش از نیمی از روز‌های سال را در آلودگی هوا به سر می‌بریم گفت: معلوم نیست با وجود این حجم از آلودگی هوا، چرا استفاده از انرژی‌های پاک دردستور کار قرار ندارد؟

حسن پور با انتقاد از وضعیت صنعت خودرو گفت: در کشوری زندگی می‌کنیم که بی کیفیت‌ترین خودرو تولید می‌شود و ناچار هستیم این خودرو بی کیفیت را به گرانترین قیمت بخریم و این در شرایطی است که همین خودرو گران قیمت باعث آلودگی هوا و مرگ و میر مردم می‌شود.

او با اشاره به توانمندی‌هایی که در زمینه تولید برخی کالا‌ها وجود دارد گفت: چه دلیلی دارد که پس از سال‌ها فعالیت در صنعت خودرو، هنوز نمی‌توانیم به آنچه لایق آن هستیم، دست یابیم.

نماینده سیرجان در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا بومی‌سازی برای تولید بسیاری از کالا‌ها صورت نمی‌گیرد گفت: چرا کاری نمی‌کنیم تا بتوانیم از فناوری‌های روز جهان استفاده کنیم.

او با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی برای کشورمان وجود ندارد گفت: بزرگترین مشکل سوء مدیریت است. متاسفانه بدلیل رانت، افرادی بکار گرفته می‌شوند که در زمینه مسئولیتی که بر عهده آنان گذاشته شده، تخصص و تجربه‌ای ندارند و همین امر باعث می‌شود تا همیشه در نامناسب‌ترین شرایط زندگی کنیم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=98900
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.