استاندار کرمان: تلاش برای بازگشایی راه ۱۳۰ روستای استان کرمان ادامه دارد/ دستور تخلیه روستاهای کنار رودخانه

استاندار کرمان با اشاره به شرایط باتلاقی، کوهستانی و تداوم بارندگی‌ها در جنوب استان کرمان گفت: تلاش برای بازگشایی راه ۱۳۰ روستا ادامه دارد.

به گزارش کرمان نو به نقل از تسنیم، علی زینی‌وند با بیان اینکه استان کرمان در شرایطی که هنوز تحت تاثیر تبعات سیل دو هفته قبل قرار داشت بارش‌های جدید از اوایل این هفته در استان آغاز شد اظهار داشت: سیل اخیر جنوب استان را در برگرفت، در خیلی از مناطق رودخانه‌ها طغیان کردند‌.

وی با اشاره به اینکه بارندگی‌ها در استان همچنان ادامه دارد گفت: در شهرستان‌ رودبار جنوب و در زهکلوت دستور تخلیه روستاهای کنار رودخانه صادر شده است.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه که نیروهای امدادی از لحظات اولیه بروز سیل در صحنه و در منطقه هستند گفت: با وجود تمام تلاش‌ها، احتمال بروز خسارت‌های جدید در اثر بارندگی‌های پیش رو دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه به دلیل شرایط باتلاقی و کوهستانی بودن منطقه و تداوم بارندگی‌ها هنوز راه دسترسی به ۱۳۰ روستای استان باز نشده است افزود: تلاش برای بازگشایی مسیرها و دسترسی به روستاها ادامه دارد.
زینی‌وند به قطعی آب در ۳۰ روستا اشاره کرد و گفت: نیروهای امدادی، جهادی، بسیج، هلال احمر، راهداری و نیروهای مردمی و همه دستگاه‌ها در صحنه هستند و امداد رسانی از هر طریق در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اسکان موقت سیل زدگان انجام شده و مواد خوراکی به اکثر مناطق رسیده است افزود: همه فرمانداران در صحنه هستند و بنده نیز امروز عازم مناطق سیل‌زده می‌شم تا در صحنه مدیریت بحران را دنبال کنم.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=83650
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.