رفع تصرف ۳۲۵۴۴٠ مترمربع از اراضی ملی شهرستان جیرفت

فرمانده یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان گفت: ۳۲۵۴۴٠ مترمربع از اراضی ملی شهرستان جیرفت از ید متصرفین خارج شد.

به گزارش کرمان نو، سرهنگ امیرافضلی فرماندهی یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان اظهار داشت:در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت‌المال میزان ۳۲۵۴۴٠ مترمربع از اراضی ملی روستای گاوکشی از توابع اسفندقه شهرستان جیرفت ڪه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود از ید سودجویان خارج شد.

وی افزود: نیروهای پاسگاه‌ ویژه حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جیرفت با همکاری نیروی انتظامی این شهرستان این اراضی ملی را از ید متصرفین خارج و به دولت باز گرداندند.

سرهنگ امیرافضلی با تأڪید بر برخورد قاطع با هرگونه زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی ادامه داد:هرگونه زمین‌خواری بر اساس مواد ۶۹۰ تا ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محڪوم خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان ڪرد:مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با “شماره ۱۳۹ و ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان” گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و … اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=72329
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.