طوفان و گردوخاک نیمه شرقی کرمان را دربرخواهد گرفت

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی کرمان با اشاره به تقویت الگوی وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و بلوچستان گفت: گرد و خاک و ورزش باد شدید تا نسبتا شدید از امروز (شنبه) تا آخر هفته جاری، نیمه شرقی این استان را دربر خواهد گرفت.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، حمیده حبیبی با تاکید بر اینکه وزش بادهای شدید تحت تاثیر الگوی بادهای ۱۲۰ روزه سیستان، بیشتر مناطق استان کرمان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، افزود: با توجه به وزش بادهای شدید و گردو خاک طی روزهای آینده در مناطقی از جمله فهرج، ریگان، زهکلوت، بم، شهداد و مسیرهای ارتباطی استان به سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی وقوع طوفان شن و خاک و اختلال در تردد به دلیل کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تحت تاثیر وزش بادهای شدید تا نسبتا شدید در بیشتر مناطق استان کرمان بویژه نیمه شرقی در روزهای آینده کاهش کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق دور از انتظار نیست، ادامه داد: طی هفته جاری از نظر شرایط دمایی افزایش دما در سطح استان کرمان پیش‌بینی می‌شود.

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی کرمان خاطرنشان کرد: احتمال آسیب به سازه‌های موقت و شکستن درختان فرسوده از جمله مخاطرات پدیده طوفان پیش‌بینی شده در این منطقه خواهد بود.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=95008
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.