رییس سازمان نقشه‌برداری کشور:


فرونشست در استان کرمان بدتر از تهران است

رییس سازمان نقشه‌برداری کشور با بیان اینکه برخلاف اخبار منتشره، تهران رکورد دار بیشترین میزان فرونشست در کشور نیست، گفت: استان کرمان با ۴۰ سانتی متر فرونشست در سال از این حیث رکورددار است.

به گزارش کرمان‌نو به نقل از ایرنا، علی جاویدانه امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران افزود: میزان فرونشست در استان تهران سالیانه ۲۰ سانتی‌متر است که نوار جنوبی این استان بیشترین میزان فرونشست را دارد.

چندی پیش سرپرست اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفته بود: بر اساس آمار در جنوب، مرکز و دشت‌های غرب و جنوب غرب استان تهران، شاهد بیشترین فرونشست زمین هستیم.

به ادعای حلیا سادات‌حسینی، طبق بررسی‌های انجام شده مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ شهرداری تهران و شهرهای اسلامشهر، شهریار، چهاردانگه، نسیم شهر، صباشهر و کهریزک تحت تاثیر فرونشست دشت تهران قرار دارند.

وی با بیان اینکه دلیل اصلی فرونشست استفاده بی رویه از آب های زیر زمینی است، اظهار داشت: در تهران بیشترین نرخ فرونشست مربوط به منطقه غرب و جنوب غرب است که به سمت جنوب شرق و ورامین کشیده‌ شده است.

جاویدانه افزود: فرونشست در مناطقی که کشاورزی در آن‌ها انجام می شود بیشتر است، اما این فرونشست به مناطق شهری نیز در حال نزدیک شدن بوده و با ساخت و سازها نرخ فرونشست در حال تغییر است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=101918
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.